Český Impuls plánuje oficiální start na neděli 28. září v Den české státnosti

Druhý kanál Rádia Impuls sice už zkušebně vysílá a posluchačům dokonce nabízí i moderovaný program. Oficiálním dnem zahájení vysílání bude nicméně nejbližší neděle, 28. září, což je Den české státnosti.

cesky-impuls-651

Vedení rádia zvolilo symbolický den pro start svého vysílání

Naše sesterská stanice hraje českou populární hudbu především z 60. až 80. let. Nechybí česká country, folk a trampské písničky. Každou hodinu vysíláme zprávy,“ říká k programu nové stanic, která vznikla na podporu české hudby, generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák. Cílem vysílání je oslovit jak muže, tak ženy nad 50 let, kteří žijí v menších městech. Program je primárně zaměřen na často opomíjenou skupinu posluchačů v důchodovém věku nebo těsně před ním. Posluchači by měli stanici vnímat jako připomenutí svého mládí a chvil, kdy jim bylo v životě opravdu dobře.

Stanice Český Impuls je určena posluchačům, kteří mají rádi českou hudbu. Nabídne unikátní proud samých českých písniček. V Čechách je vysílání šířeno na středních vlnách. Naladit jej lze také digitálně v rámci DAB multiplexů nebo i přes DVB-T set-top-box, zatím však pouze v Praze.

Ve vysílání moderátoři Rádia Impuls i Alexander Hemala

Na Českém Impulsu vysílají profesionálové známí z Rádia Impuls, např. Ivo Apfel, Honza Benešovský či Martin Košík. Posluchači se budou pravidelně každý všední den od 16 hod. setkávat také s moderátorem Alexanderem Hemalou, který uvede nejlepší scénky českých humoristů. „Zpravodajské relace pro novou stanici připravuje redakce Rádia Impuls. Na Českém Impulsu vysíláme některé rubriky známé z programu Rádia Impuls, např. Máme Česko rádi nebo Písničky z Impulsovic krabičky, které do vysílání vybírají Karel Gott, Helena Vondráčková, Hana Zagorová a další populární zpěváci,“ doplnil informace o programu vedoucí projektu Ludvík Pospíšil.

V Čechách je vysílání šířeno na středních vlnách AM 981 kHz z vysílače Líbeznice. V Praze a okolí je možné naladit Český Impuls i v digitální televizi v regionální síti 4 z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh. Navíc je v hlavním městě signál šířen také v rámci experimentálního vysílání digitálního rozhlasu DAB z vysílačů Strahov a Žižkov. K jeho poslechu je nutný přijímač podporující normu DAB+. Samozřejmostí je vysílání na internetu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: