Poměrně náhlý konec Rádia Hey! po jedenácti letech působení na trhu vzbuzuje logické otázky. Mohla tato značka přežít? A proč vlastně skupina Radio United nezachovala formát rock&sport alespoň v Praze a středních Čechách?
Rádio Hey ustoupilo silnějším regionálním stanicím
Rádio Hey bylo vůbec první značkou rozhlasové skupiny podnikatele Ivana Zacha. Výhledově mělo jít o multiregionální až celoplošnou stanici, která měla ambici konkurovat největším zavedeným značkám. Rádio Hey po osmi letech našlo své místo na trhu v podobě rockově-sportovní stanice, která ale ustoupila novým plánům skupiny Radio United.
Dokud si rockové stanice Hey a Beat vzájemně konkurovaly a patřily do dvou navzájem konkurenčních vlastnických skupin, byl formát i směřování sítě Hey jasně daný. V momentě, kdy se z dvou soupeřících rockových stanic stala jedna skupina, bylo logické, že jedna značka musí ustoupit, aby si stanice Hey a Beat navzájem nepřebíraly posluchače.
Pop-rockový Hey potkal stejný osud jako kdysi rockové Rádio Bonton
Jenomže, za jistých okolností by tyto značky mohly koexistovat společně. Hudební i programové zaměření obou stanic bylo přece jen odlišné. Zjednodušeně řečeno, Rádio Hey mohlo vyhovovat těm, kdo neupřednostňují tvrdší classic rock v podání Rádia Beat. Zejména v Praze a okolí by si jistě našlo i širší komunitu. Už když skupina Lagardere měnila formát kdysi pop-rockového Rádia Bonton, mezi mladými posluchači narazila na dost ostrý nesouhlas na sociálních sítích. Na určitou dobu dokonce vzniklo alternativní internetové rádio s hudebním formátem totožným s rádiem Bonton, které provozovali nadšenci.
V podobné situaci mohou být tito posluchači i s koncem rádia Hey. Pokud k této značce přešli jako k alternativě někdejšího pop-rockového Rádia Bonton, nyní už nemají kam přeladit. Jejich jedinou volbou by v Praze mělo být právě Rádio Beat, jenomže budou muset skousnout tvrdší hudbu a víc reklam. V jiných regionech mohou přeladit na Rock rádio ze stáje Media Bohemia, které by mohlo mít k Rádiu Hey formátově nejblíže.
Rádio Hey s desetiletou tradíci – jaké bylo a proč končí?
Letošní konec Rádia Hey! může pro mnohé příznivce působit jako blesk z čistého nebe. Značka, která byla na trhu jedenáct let, v nejbližších dnech zmizí. Jaké bylo Rádio Hey! a proč vlastně končí? I na to vám v článku nabízíme odpověď.
Jedno větší rádio je pro skupinu důležitější než dvě malé
Krok skupiny Radio United je poměrně logický. Chce maximalizovat potenciál všech svých značek a frekvence Rádia Hey primárně využívá k expanzi Country rádia do regionů. Mimo této sítě stojí frekvence Rádia Hey v Praze a Rádia Jizera ve středních Čechách. Zachování Rádia Hey v Čechách by si vyžadovalo budovat samostatnou regionální stanici na konkurenčně výrazně obsazeném pražském trhu. I pozice mladoboleslavského Rádia Jizera by byla z tohoto pohledu mnohem slabší, než kdyby se obě stanice spojily.
Než budovat dvě menší regionální stanice, rozhodla se skupina Radio United obě tyto značky sloučit pod nové Signál rádio. Značka Rádio Hey tak zcela ustoupila plánům skupiny v regionech. Rádio Hey Praha oslovilo v průzkumu poslechovosti RadioProjekt 17 tisíc posluchačů denně a 43 tisíc týdně. Rádio Jizera denně ladilo 32 tisíc a týdně 72 tisíc posluchačů. Obě stanice tak dohromady oslovily 115 tisíc posluchačů týdně.
Nové Signál rádio tak bude mít poměrně náročný úkol. Musí své hodnoty poslechovosti nejen uchovat, ale i vylepšit, aby vzájemná synergie měla pro skupinu smysl.
Poslouchal jsem dvě stanice. Když jsem chytil, tak to bylo HEY (bezkonkurenční – federálové, hudba atd).
A „naše“ mladoboleslavské rádio Jizera.
Nevím na jakou skupinu jste se nyní zaměřili, ale ta moje to rozhodně není.
Sorry, ale teď se to opravdu nedá poslouchat.
Nějak tu nevidím zmínku o RockZone 105,9 ani o Gama Rádiu. Jsou to také možné alternativy k Radiu Hey! minimálně v Praze. Určitý překryv s Hey! je rovněž u Oldies Radia a k rockovějšímu zvuku po Novém roce zamíří i Český rozhlas Regina. Takže možnosti tu jsou.
Zmiňovat vazbu Hey! – Bonton podle mého mínění není vhodné. Bonton s tzv. pop-rockovým formátem v letech 2006 až 2010 hrál Kryštofa, P!nk, Avril Lavigne, Michala Hrůzu a další kytarový pop, maximálně soft-rock. V další fázi až do března 2012 byl blíže hudebně pestřejšímu Expresradiu, Radiu Hey! ani náhodou.
Rádio Hey! nemělo chybu . Bylo to radio ,které se dalo poslouchat .Nemělo konkurenci . Je velká škoda ,že zkoncilo . Radio Beat na něj nemá a nikdy mít nebude a navic se nedá poslouchat .
Radio Beat je proti radiu Hey nechutná srajda, kterou odmítám poslouchat, takže v autě si pustím rock už leda tak z mp3 nebo cd. Jediný rádio srovnatelný s rádiem Hey je v současnosti jen radio Čas Rock, které ale vysílá pouze v regionu Ostrava a nebo na netu. Takže mimo domov nebo rachotu, kde mám přístup na net mám smůlu. Zrušení radia Hey vymyslela nějaká hodně chorá hlava !!!