Nové rádio Rocková republika chce ve slovenské metropoli spustit zakladatel televize TA3 Martin Lengyel. Ten se podílel i na projektu Jemné melodie, a nyní se uchází o frekvenci v jedné z městských částí Bratislavy.
Rádio Rocková republika by mělo výhledově pokrýt větší část Bratislavy i západního Slovenska. Jedna frekvence o výkonu 50 W určitě nebude stačit a tak žadatel už nyní připravuje dokrytí. Na Slovensku jsou vysílací frekvence fakticky nárokovatelné, pokud žadatel splní předepsané podmínky, zejména pokud koordinaci nové frekvence sám zaplatí. Slovenská asociace nezávislých rozhlasových a televizních stanic má totiž mezi sebou dohodu, že si rádia ani televize nežádají o frekvence, které koordinuje jiný člen asociace.
Tuto dohodu dokonce respektuje i slovenský regulátor, který tyto frekvence přiděluje právě těm společnostem, které je koordinují. Samotné výběrové řízení je tak pouze formalitou, jelikož o většinu frekvencí se uchází pouze jeden subjekt.
Rocková republika tak může v průběhu několika dalších měsíců bez problémů pokrýt část západního Slovenska a to ještě před samotným zahájením vysílání. Každá nová společnost má totiž lhůtu minimálně jeden rok než zahájí vysílání. Za projektem nového rockového rádia stojí společnost C.S.M. Group, která bude mít prozatím k dispozici frekvenci 106,1 MHz v bratislavské městské části Dúbravka. Další frekvence chce získat v jarním licenčním řízení. K zahájení vysílání na větším území by tak mohlo dojít nejpozději v létě příštího roku.
V Bratislavě nyní působí rockové Rádio Aligator a původně zde mělo vysílat i čistě internetové Rock Jam Radio. Provozovatel této stanice ale svůj původní záměr přehodnotil a do bratislavského éteru pustil produkt s názvem Superádio.
Slovenské hlavní město je i přes komplikace s koordinací nových frekvencí poměrně lukrativním místem pro nové vysílatele. Zajímavá je především 600-tisícová aglomerace. Ke spolehlivému pokrytí města ale potřebujete 2-3 frekvence, což celý proces vzniku nových stanic komplikuje.