Časopis Domus Aurea se zaměří na stavitelství, přesněji luxusní sídla a výjimečné domy.
Periodikum se ale nedostane ke všem, jak na svých stránkách uvádí vydavatelství, „bude cíleně distribuován uzavřenému okruhu 1000 nejvlivnějších VIP osobností. Charakterizuje ho obrazová velkorysost a elegantní layout. Přes 160 stran na křídovém papíře, vychází 6x do roka (od dubna 2009).“ Do volného prodeje se tedy nedostane. Zaměří se na výjimečné domy, luxusní rodinná i pracovní sídla nebo na špičkové hotely. Časopis si klade za cíl vytvořit prostředníka mezi profesionály a potenciálními klienty. V české společnosti prý chybí titul zaměřující svou pozornost na mimořádná architektonická díla. V redakční radě zasedá například ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížek, mezi dalšími zmiňme Martina Holuba (Martin Holub Architects & Planners, New York) nebo Barboru Škorpilovou (Studio mimolimit s.r.o., Praha).
Časopis slibuje, že přinese představu o „architektonických možnostech bez limitu“ a přístup ke špičkám v oboru. Šéfredaktorkou byla ustanovena Daniela Rígrová, na svém kontě má i působení v časopise Dům a byt. Komu je tedy Domus Aurea určen? „Čtenářům, kteří mají prestižní společenské a profesní postavení s dostatečným finančním zázemím, které jim umožňuje dopřát si high-endové bydlení. Jedná se především o přední byznysmeny, bankéře, politiky, vědeckou elitu, umělecké celebrity, odborníky z předních architektonických ateliérů.“ K vybraným osobnostem patří prezident ČR Václav Klaus, architekta Eva Jiřičná nebo nejbohatší Čech Petr Kellner. Nízký náklad vytváří z časopisu exkluzivní záležitost.
Název nového titulu v překladu znamená Zlatý dům (proslulý luxusní palác v Římě postaven císařem Nerem). V rubrice portréty budou logicky představeni architekti českého původu. Rezidenční zóna se zaměří na různé části světa s ohledem na architektonické vize. Mezi další rubriky patří Oživená minulost (rekonstrukce se šarmem), Salon Design (předměty denní potřeby), & Company (špičkové pracovní prostory). Vše uzavře Apartmá v hotelu.