Pátek 11. března, krátce před startem hlavní zpravodajské relace Události (19:00), vtrhli do budovy zpravodajství České televize ozbrojení příslušníci Vojenské policie v neprůstřelných vestách a kuklách.
Na pátek 11. března patrně nikdo z přítomných zaměstnanců České televize jen tak nezapomene. Do budovy zpravodajství vtrhli ozbrojení příslušníci Vojenské policie v neprůstřelných vestách a kuklách. O půlnoci téhož dne odvezli z jedné z kanceláří tři počítače, kazety a záznamové disky. S sebou vzali rovněž blíže neurčené množství dokumentů, zabaveny byly osobní věci.
„Vojenská policie použila vůči České televizi zákrok srovnatelný pouze se zásahem proti drogové mafii či osobám podezřelým z vraždy. Učinila tak přesto, že ve čtvrtek 10. března 2010 jim byla editorem vysílání dobrovolně vydána jedna z desítek existujících kopií neutajovaného materiálu Vojenského zpravodajství, a přesto, že příslušníci Vojenské policie věděli, že Česká televize nikdy neměla originální dokument,“ uvádí Česká televize v tiskové zprávě.
VIDEOREPORTÁŽ ČT: Vojenští policisté po zásahu v ČT odnesli dokumenty a techniku
Veřejnoprávní instituce podala trestní oznámení pro zneužití pravomoci úřední osoby a zároveň žádá přezkoumání postupu policejního orgánu, zároveň chce okamžité vydání zabavených věcí redaktorů Karla Rožánka, Richarda Samka a Lubošeho Rosího. „Klademe si řadu otázek, na které budeme chtít znát odpovědi,“ říká generální ředitel České televize Jiří Janeček.
„Chceme vědět, proč například stejné komando nevtrhlo i do jiných médií, která disponují stejnými kopiemi onoho dokumentu, a čekáme, že bude vyvráceno vážné podezření, že tato akce byla pouhou záminkou, aby mohla Vojenská policie získat osobní a důvěrné předměty a dokumenty armádního zpravodaje Karla Rožánka,“ dodává Janeček. Mezi materiály, které komando odneslo, byla podle České televize i řada podkladů k závažným kauzám v české armádě a na ministerstvu obrany.