Podle aktuálních průzkumů je již čtvrtina českých domácností připravena na přechod na DVB-T2. Tato hodnota, kterou udávají průzkumy, je dlouhodobě stabilní. České Radiokomunikace očekávají její zvýšení do konce roku v souvislosti s probíhající nákupní sezónou.
V rámci výzkumů uskutečněných v posledních měsících, ať už z iniciativy Radiokomunikací, nebo jiných subjektů, vychází, že zhruba polovina diváků řeší přechod na DVB-T2 zakoupením set-top-boxu. Druhá polovina dotazovaných si pořídila novou televizi s vestavěným tunerem pro DVB-T2. Více než polovina respondentů hodnotí kladně i souběžné vysílání ve standardech DVB-T a DVB-T2, která potrvá přibližně dva roky.
Diváci kladně oceňují možnost vybrat si nejvhodnější přijímač, možnost posoudit kvality a výhody DVB-T2 nebo rozhodnutí o postupu při vypínání DVB-T. Kladně hodnocené je také označení certifikovaných přijímačů logem DVB-T2 ověřeno – certifikaci považuje za užitečnou více než 64 % respondentů.
V rámci dat, poukazujících na přirozenou obměnu televizních přijímačů se prokázalo, že nejvíce televizorů v domácnostech má stáří 5 – 6 let. Televizí ve stáří 10 a více let vlastní dosud necelých 6 % domácností a 16 % domácností má již novou televizi.
Data zveřejněná Českými Radiokomunikacemi pochází mimo jiné z výzkumu Ministerstva průmyslu a obchodu, jenž se uskutečnil v polovině září 2018 na vzorku 1209 respondentů starších 15 let. Výzkum provedla agentura MEDIAN.