Stanice Óčko možná změní majitele, od Mafry ji chce koupit Lagardere

ocko_perexMediální skupina Mafra, která stojí za vydaváním deníků MF Dnes a Lidové noviny a navíc provozuje Expresradio a Classic FM, přemýšlí o tom, že by prodala hudební stanici Óčko. Novým vlastníkem se může stát francouzská skupina Lagardére Active ČR, ta provozuje rádio Frekvence 1, Evropa 2 či Rádio Bonton. Aktuálně probíhají jednání o různých druzích spolupráce. V minulosti se Lagardére ucházelo o licenci na digitální programy TF1 a TE2.

Prodej není jistý, spolupráce je nadějná

Server Mediář.cz přinesl informace o možném prodeji hudební televize Óčko. „Probíhají jednání o různých druzích spolupráce, včetně akvizice,“ potvrdil serveru Roman Latuske, mluvčí Mafry a člen jejího představenstva. České tiskové kanceláři (ČTK) dále řekl: „S Lagardere probíhají každý rok jednání o možnostech případné akvizice nebo hlubší spolupráce, v současné době je tato skupina jedním ze zájemců o Óčko.“

Z ARCHIVU: Fleischmann: V našich televizích chceme využívat zkušeností z rádia

Stávající provozovatel Mafra, vlastní MF Dnes, Lidové noviny, Expresradio a Classic FM, plánuje prodej TV Óčko. Loni snížila stanice ztrátu na tři miliony korun, o rok dříve to bylo 29,4 milionu korun. Jedním z důvodů růstu je patrně uzavření kontraktu s ATMedia, TV Óčko se díky tomu dostalo na oficiálního měření sledovanosti.

DOPORUČUJEME: 13 nový stanic v měření sledovanosti – bližší podrobnosti

Novým vlastníkem se může stát mediální skupina Lagardére Active ČR. Společnost má bohaté zkušenosti z rozhlasovým vysíláním, provozuje například rádia Frekvence 1 a Evropa 2, mimo to její portfolio zahrnuje několik menších stanice v FM pásmu a několik internetových projektů. Prodej se nemusí nakonec uskutečnit a obě skupiny mohou spolupracovat a rozvíjet společný program.

AKTUÁLNĚ: Óčko na Vánoce s muzikálem Johanka z Arku, koncertem Kabátů a VIP Mixxxerem

radiotv_face_n01

Lagardere plánovalo televize TF1 a TE2

Necelou miliardu korun plánoval investovat francouzský koncern Lagardere do projektů digitálních televizí s pracovním názvem TF1 a TE2, o jejich licence zažádaly společnosti provázané s rozhlasovými stanicemi Frekvence 1 a Evropa 2 v roce 2005. Označení TF1 vycházelo právě z rozhlasového programu Frekvence 1 – „Když jsme začínali s Frekvencí 1, vyjeli jsme se sloganem první televize bez obrázků. Měli jsme dopoledne s televizními moderátorkami, Dámský klub. To všechno se dá využít,“ vysvětluje prezident Frekvence 1 a Evropy 2 Michel Fleischmann své kroky pro RadioTV.cz v roce 2005. Klasickou divačkou TF1 měla být mladá, ekonomicky aktivní žena od 25 let, která řeší běžné pracovní i osobní problémy. Plánovaný share měl být 6%.

K TÉMATU: Představujeme projekty DVB-T: TF1 a TE2

K dispozici bychom ale měli i řadu dokumentů a hudební klipy od kanálu MCM,“ přiblížil tehdy Fleischmann. Ekonomicky méně náročným projektem měl být program TE2, zatímco do TF1 plánovala skupina investovat 600 milionů, u TE2 se měly náklady pohybovat mezi 200 a 300 miliony korun. Program pro mladší diváky chtěl oslovit 4% populace. V roce 2005 sdělil Michel Fleischman mimo jiné také to, proč si myslí, že by mohl s programy uspět: Máme rozsáhlé zázemí v naší mateřské skupině Lagardere, která televize provozuje ve Francii i v dalších zemích. Takže problematice rozumíme a jsme připraveni nabídnout našim divákům skutečně atraktivní programy – TF1 se zaměřením na ženy a TE2 jako hudební televizi.“

radiotv_googleplus_03

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .