Rádio Bonton je regionální stanice s bohatou historii. Popularitu si získala zejména v devadesátých letech. Současný formát ale nenavazuje na směr Bontonu z nejúspěšnějšího období. Rádio Bonton nyní cílí na středni generaci, hraje pouze české melodie a patří do portfolia mediální skupiny Lagardere.
ZÁKLADNÍ INFO
Formát stanice: All-Czech
Adresa: Wenzigova 4, 120 00 Praha 2
Telefon do studia: 257 001 111
URL: http://www.radiobonton.cz/
E-mail: info@radiobonton.cz
Facebook: www.facebook.com/radiobonton
Vlastník licence: Radio Bonton a.s.
Platnost od: 01.01. 2002
Licence do: 31.12. 2015
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/15210.pdf
RDS název: _BONTON_
RDS typ: POP M
RDS PI kód: 2430
RDS funkce: TP,RT,AF
Živé vysílání přes internet: http://www.abradio.cz/radio/237/radio-bonton/
Archiv vysílání: není
Reklamní sítě: Regie Radio Music, Radiohouse
Zvukový obal rádia
TOP 5 – Články
Poprock se zastavil – Rádio Bonton hraje česky a rozdává dárky
Vědělo se o tom již od počátku letošního roku. Přesto byl 1. duben pro většinu posluchačů Rádia Bonton špatným vtipem. Originálně laděné rádio s působivým playlistem skončilo a nahradil jej formát „all-czech”. Jen každá třetí píseň je zahraniční, zbytek pochází z tuzemska, sem tam najdete v playlistu i slovenskou melodii. Hlavním mottem nového Rádia Bonton je „České melodie a dárky“. Kam mají přeladit posluchači na podobně zaměřenou stanici? A proč vlastně muselo Rádio Bonton projít výraznou změnou formátu? Pokusíme se odpovědět.
Bonton s kampaní a novinkami v programu
Jak už víte, od počátku roku prošlo Rádio Bonton několika změnami (úpravy programu, nové moderátorské posily či zbrusu nová zvuková grafika). Od dubna obohatily sobotní program dva nové prvky. Do programu se vrací proud ryze československé muziky. Šest hodin každou sobotu večer (18:00 – 24:00) je vyhrazen nemoderovanému bloku Československá sobota, již dříve se tento blok do schématu dostal (pod názvem Pop-rock bez pomlčky). Navíc každou sobotu v čase 10-13 můžete s Petrou Reisingerovou vařit.
Fleischmann: Vidím Bonton mezi šesti nejposlouchanějšími v Praze
Já bych to řekl takhle: protože neslyším o prakticky žádných problémech, tak to jde asi dobře. Vedení tohoto rádia je po manažerské stránce plně funkční a spolupracuje s celou společností a především vysílaný program se přibližuje požadované kvalitě. Zatím jsme ale jen na začátku. Myslím si, že Bonton je velmi perspektivní, a když se procházím po Praze i jinde, kde má Bonton pokrytí, tak s radostí zjišťuji, že je slyšet. Dávám mu velkou šanci. Udělali jsme pro něj hodně, dali jsme mu know-how a uskutečnili plno průzkumů kolem, které nám jasně vydefinovaly takové rádio, o které by měli mít posluchači zájem. Já už vidím, jak se brzo dostane mezi pět až šest nejposlouchanějších rádií v Praze.
Radio Bonton je po třech letech zpátky a hraje poprock
K prvnímu březnu se do éteru vrátila značka Bonton. Tříletá historie pod značkou DeeJay v pět hodin ráno skončila a stanice se opět identifikuje jako Rádio Bonton.Se změnou názvu přišla i proměna programu a hudebního formátu, nový Bonton servíruje posluchačům muziku podle hesla “poprock nezastavíš”. Výrazně se změnil také tým moderátorů a Bonton má také zbrusu nový logotyp v kombinaci zelené a oranžové.
Kam kráčíš, Radio Bonton?
Radio Bonton oslavilo letos na podzim osm let své existence. Patří mezi první soukromé rozhlasové stanice v České republice vůbec. Z celkem jednoduchých důvodů se nebudeme zabývat prvními čtyřmi roky vysílání, kdy se rozhlasový trh teprve vzpamatovával z nenadále nabyté svobody. Tehdy bylo velmi jednoduché získat posluchače – stačilo nabídnout jiný program než veřejnoprávní Český rozhlas a posluchači byli vaši tělem i duší. Dalo by se říct, že se to tehdy každý teprve učil.
VYSÍLAČE
- 91.7 MHz – Benešov – Mariánovice (390 m)
vykon 0.20 kW, polarizace V - 91.7 MHz – Sezimovo Ústí – město (423 m)
výkon 0.20 kW, polarizace V
- 94.8 MHz – Mladá Boleslav – Bradlec (306 m)
vykon 0.10 kW, polarizace V - 96.9 MHz – Česká Lípa – vodárna (376 m)
vykon 0.30 kW, polarizace H - 96.9 MHz – Ústí nad Labem – Stříbrníky (280 m)
výkon 0.10 kW, polarizace V - 98.7 MHz – České Budějovice – komín teplárny (403 m)
výkon 0.10 kW, polarizace V - 99.7 MHz – Praha – Zelený pruh (270 m)
vykon 5.00 kW, polarizace C - 100.4 MHz – Strakonice – Městský les (510 m)
výkon 0.10 kW, polarizace V