To o čem se spekulovalo poslední měsíc a půl, se stává skutečností. Severočeský Tep, zdá se, definitivně končí jako samostatné rádio. Od pátku 27. prosince 2002 se přemění v klasický Blaník. Předpokládá se, že na kmitočtu 100,6 MHz bude vysílán stejný hudební program jako na 106,5 MHz, frekvenci patřící Blaníku-Sever. Oddělené však zůstane lokální zpravodajství orientující se na severovýchodní část regionu. Transformací pokryje Radio Blaník svým signálem celý Ústecký kraj, kromě specifického Děčínska.
Změnu názvu a programu schválila na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. „Rada schválila žádost o změnu licence v časovém rozsahu od 5:00 do 24:00 hod., spočívající (1) v přejímání programu Rádia Blaník a (2) ve změně označení programu na Rádio Blaník. Toto rozhodnutí ovšem nabývá právní moci až doručením, pokud se provozovatel výslovně vzdá opravného prostředku, nebo marným uplynutím lhůty k jeho podání. Z rozhodnutí plyne, že původní název a program zůstane zachován v době 00:00 – 05:00 hod,“ upřesnil mluvčí RRTV Pavel Barák.
Tep se tedy fakticky stane minulostí a ukončí po sedmi letech své působení jako svébytná regionální stanice. Na přelomu let 1996-1997 začíná Radio Tep vysílat. Projekt teplického regionálního rádia vznikal ale už rok předtím, kdy 20.10. 1995 byla u Krajského soudu v Ústí nad Labem zapsána obchodní firma Rádio Tep a.s. Členy představenstva jsou Petr Procházka, Štěpán Popovič (mj. člen představenstva a později předseda sklářské firmy Glaverbel Czech, dříve Glavunion) a Tomáš Ondrášek. Právě Ondrášek je hlavní osobou rádia Tep, tvůrce programu a ředitel. 5. března 1996 je u rejstříkového soudu zapsána obchodní firma Ing.Tomáš Ondrášek, s předmětem podnikání: lokální rozhlasové vysílání. Ondrášek se ke své minulosti týkající se Tepu vyjádřil 13.9. 2002 v diskusi na RadioTV: „V letech 1995-2001 jsem byl jakožto fyzická osoba držitelem licence Rádia Tep, spolumajitelem a členem představenstva, do 12/98 ředitelem.“
Ke vzniku Tepu se ve stejné diskusi 17.9.2002 vyjádřil také Jarda Průša, který napsal: „Základy pro rádio Tep byly založeny již v roce 1993, původní pracovní název byl rádio TOP a mělo fungovat v Chomutově, za celým, tehdejším projektem stál Tomáš Ondrášek a moje osoba,“ a dále doplnil: „V rádiu Agara jsem působil v roce 1992 jako moderátor, krátce jako ředitel a opět moderátor. V Tepu jako moderátor, hudební dramaturg a zástupce ředitele celkem 4 roky. V Agaře zpět od roku 2000 jako programový ředitel.“ Právě k Ondráškovi hned v úvodu svého tehdejšího diskusního příspěvku poznamenal: „Rádio Most mělo při svém založení čtyři vlastníky: Tomáše Ratiborského, Petra Petrika, dále Tomáše Vacka a Ing.Tomáše Ondráška.“
Program Tepu na tehdejší dobu byl zcela pro privátní rádio nezvyklý. Zřetelným prvkem se staly dlouhé moderátorské vstupy a mix hudebních formátů. Tep svým zpravodajstvím a publicistikou se zaměřil na obyvatele teplického okresu. S podporou místního tisku si vydobyl slušnou posluchačskou základnu. Místním lidem se podařilo vštípit, že Tep je jejich rádio, v kterém uslyší vše, co se děje nebo stalo v jejich regionu. Poslechovost se v roce 1998 pohybovala mezi 30-40 tisíci, o rok později překonala 50 tisícovou hranici (zdroj: Mediaprojekt). V diskusi ze 17.9.2002 Průša k programu píše: „Ještě se vyjádřím k programu rádia Tep. Ten byl vyvážený, propracovaný a aktuální s logickým akcentem na lokální působení. Pokud jde o tehdy anomální hudební formát, tak jeho méně komplikovanou verzi pak rozjelo rádio Blaník, které z jeho podstaty těží dodnes. V podstatě platí, když dva dělají totéž, nemusí to být ještě totéž.“
Podstatným milníkem v historii rádia Tep se stalo datum 24.2.2000. Právě v ten den v Rádiu Tep a.s. z představenstva odchází původní zakladatelská trojice, kterou nahrazují další známí lidé: Božena Dvořáčková (mj. šéfredaktorka Deníku Směr), Štěpán Knézel a František Hrdlička (ředitel prvoligového FK Teplice). Právě pod jeho taktovkou se program Tepu změnil. Cílem byla spíše propagace teplického fotbalu a spřízněných subjektů, než-li seriozní rozhlasové podnikání. Od té doby počet posluchačů rapidně klesá a Tep vlastně už jen přežívá. Poslechovost klesla pod třicet tisíc a s každým dalším měřením Mediaprojektu vždy ještě snížila, až se dostala pod kritickou 20 tisícovou hranici.
Letos na jaře, 27.4.2002, definitivně Rádio Tep a.s. provozující stejnojmennou stanici ovládnou investoři z Prahy: předsedou představenstva se stává Jiřina Vašková a místopředsedou Luděk Hrouda, který je zároveň jednatelem BC Media (Blanik and City Media). Od té doby se začíná spekulovat o přeměně Tepu na Blaník. 9. září 2002 Tep skutečně změnil hudební formát a začal vysílat blaníkovský program s tím rozdílem, že si stále zachoval svoje identifikační prvky. V druhé polovině podzimu se ale začal vytrácet název stanice z propagačních materiálů a loga, kde se naopak stala dominantní frekvence 100,6 MHz se sloganem České písničky, které máte rádi.
Poslední měření Mediaprojektu a vlastní interní studie majitelům nenaznačovaly nějakou výraznou změnu k lepšímu. Rádio, které si skoro nevydělá ani na svůj provoz a je nuceno se spoléhat na dotace z úspěšnějších projektů, nemá příliš naděje k další samostatné existenci. To současné vedení rádia dobře ví, a proto vážně uvažovalo o zastavení činnosti. Veškeré spekulace se naplnily a skutečně poslední prosincové dny jsou i posledními pro Tep jako svébytné rádio.