Zkušební vysílání nového hodonínského Rádia Dyje vydrželo jen něco málo přes týden a muselo být přerušeno. Kvůli stížnostem lidí na rušení příjmu televizního signálu provozovatel vysílání minulý týden zastavil a signál se v éteru objevil až v pondělí. Kvůli tomuto incidentu, který šetří ČTÚ, byl odložen ostrý start vysílání.
„Někteří lidé si stěžovali, že jim rádio ruší příjem telvizního signálu,“ odůvodnil přerušení vysílání pro jihomoravskou MF Dnes jednatel licencované společnosti Radiospol Vojtěch Kotásek a další podrobnosti přidal pro deník Rovnost: „Kmitočet, který byl našemu rádiu přidělen, je řádně zkoordinován a vysíláme na základě platné licence s využitím nejmodernějšího zařízení. Náš signál však proniká do zastaralých či nekvalitních televizních rozvodů v některých domech v blízkosti vysílače.“
Podle vyjádření Kotáska šetří celou záležitost Český telekomunikační úřad. „Je jisté, že veškeré předepsané parametry dodržujeme. Přesto jsme připraveni pomoci uskutečnit opatření, která telekomunikační úřad doporučí, aby problém byl co nejrychleji vyřešen a vysílání mohlo být obnoveno,“ řekl Kotásek Rovnosti před tím, než se vysílání Rádia Dyje vrátilo do éteru. „Těch důvodů může být hodně, a jelikož si na rušení signálu nestěžovali lidé z nejbližšího okolí vysílače, může být způsobené i tím, že někteří obyvatelé mohou mít nedokonale namontovány antény,“ uvedl pro MF Dnes Jiří Duchač z Českého telekomunikačního úřadu.
Vysílač na frekvenci 91,4 MHz má povolený maximální vyzářený výkon 500W a je zkoordinován na jednu z budov v centru Hodonína. Podle Duchačova vyjádření pro MF Dnes vyzářený výkon není předimenzovaný. Kvůli přerušení vysílání Dyje odsunula ostrý start vysílání, který byl plánován právě na pondělí, podle vyjádření Kotáska pro MF Dnes by se měl oficiální program na frekvenci 91,4 MHz objevit 9. října.
Společnost Radiospol, kterou stoprocentně vlastní Vojtěch Kotásek, získala vysílací licenci na projekt Rádia Dyje (více viz Co chce nabídnout Radio Dyje na Hodonínsku?) letos na jaře mezi třinácti žadateli. Zkušební vysílání bylo zahájeno 20. září (více viz Hodonínské Radio Dyje spustilo zkušební vysílání), ale ještě předtím provozovatel požádal o dokrývače v Břeclavi a Kyjově, podrobnosti v článku Rádio Dyje chce vysílat v dalších dvou městech.
Oficiální napojení Rádia Dyje na kterokouliv silnou mediální skupinu není známo, lze ovšem předpokládat spolupráci s ostravským Rádiem Čas, stanice se totiž prezentuje logotypem založeným na podobném základu a využívá odbavovací systém Enco DAD Pro, který kromě francouzské skupiny Lagardere u nás používají Rádia Čas a Hey. Jejich zakladatel Radim Pařízek se na dotaz RadioTV ohledně spolupráce s Dyjí nevyjádřil.