Léto je pro rozhlasové stanice nejklidnějším obdobím. Posluchači jsou na dovolených, prodej reklamy je minimální a se zaváděním nových programových prvků se čeká na počátek školního roku. A tak řada rádií dohání resty, na které v průběhu roku nezbyl čas. Určitě i tento fakt přispěl k tomu, že v posledních týdnech některé stanice přistoupily k modernizaci svých internetových prezentací. Dnes se zaměříme na stránky Oldies Radia Olympic, Radia Proglas a ExpresRadia.
Oldies Radio Olympic
Nové stránky Oldies Radia Olympic jsou logickým vyústěním změn, které na této stanici proběhly v průběhu jara. Stanici tehdy převzala firma City Multimedia, upravil se název a logo rádia a potvrdila se orientace na oldies muziku. Více v článcích Olympic potvrzuje orientaci – vznikne Oldies Radio Olympic a Vysílá nové Oldies Radio Olympic a startuje s Beatles.
Po několikatýdenním období, kdy adresa www.radioolympic.cz představovala pouze nové logo a upozorňovala na blížící se vznik nové prezentace, se minulý týden příznivci oldies dočkali. Nová prezentace je kompaktní a přehledná, celá je vyvedena v oranžovomodréšedé kombinaci a obsahuje všechny standardní prvky prezentace rozhlasové stanice. Výrazně je zobrazena možnost on-line poslechu, právě hrané skladby a odkaz na vysílajícího moderátora (i s vlastnoručním podpisem). Kromě toho titulní strana nabídne dvě novinky, počasí v Praze, odkazy na aktuální zprávy a tři grafické selfpromo prvky. Menu je srozumitelné, dvouúrovňové a nově propaguje klub Oldies radia.
Radio Proglas
Zatímco některé stanice přicházejí s novým webem třeba každý rok, Radio Proglas přistoupilo k modernizaci po dlouhých letech. Toto křesťanské rádio je zcela jiným typem stanice a tak i jeho internetové stránky jsou od Olympicu výrazne odlišné. Na první pohled je vidět, že titulní strana www.proglas.cz obsahuje mnohem více informací, takže čtenář musí několikrát odrolovat než se dostane až na konec. Ani zde nechybí možnost internetového poslechu, odkaz na vysílajícího moderátora a informace o aktuálním pořadu.
Velmi podrobně je formou kalendáře zpracován program stanice. Titulní strana dále nabízí namátkou programové tipy, stručné novinky, anketu a nespočet boxů s odkazy na vlastní programové prvky i kulturní události. Pozitivně lze hodnotit častou aktualizaci a v českých podmínkách málo vídané jazykové mutace, konkrétně angličtinu, němčinu a francouzštinu. To vše v tradiční modrobíle kombinaci, která je Proglasu vlastní.
ExpresRadio
A do třetice tu máme ExpresRadio a jeho nové internetové stránky www.expresradio.cz, které vás přesměrují na adresu expresradio.idnes.cz, kam také stanice vlastnicky patří. Ke cti je autorům nutno přičíst, že nová prezentace v tradiční červenočerné kombinaci vypadá opět jako stránka rádia a ne jako jedna z moha sekcí velkého zpravodajského portálu. Stránky ExpresRadia jsou logicky bližší Olympicu než Proglasu. Ani zde na titulní straně nechybí on-line poslech, naopak právě vysílaný pořad nenajdeme a aktuálně hraná skladba zobrazuje pouze pomlčku.
Menu obsahuje vše podstatné a je rozděleno do dvou logicky oddělených řádků. Titulní strana dále nabízí upoutávky na nejprestižnější pořady stanice, hitparádu Expres Chart, live kameru přímo do studia, zatím ne zcela běžný podcasting a zajímavou službu Songster, díky které můžete přes SMS zjistit, jaká skladba se na ExpresRadiu hrála v zadaný čas. Samozřejmě nemohou chybět odkazy na aktuální články z mateřského iDnesu.