Nová Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém prvním zasedání prodloužila licence rádií Kiss Delta a Jizera o dalších osm let. Radio Čas získalo tři nové dokrývače a řada dalších žádostí byla předána ke koordinaci na ČTÚ. Serveru RadioTV to potvrdil mluvčí RRTV Pavel Barák.
Mladoboleslavská rádia do roku 2014
Jeden z nejožehavějších bodů programu včerejšího zasedání byla žádost Delta Media Broadcasting o prodloužení licencí rádií Kiss Delta a Jizera. Posledního května by totiž nastala tzv. pozitivní fikce (automatické schválení žádosti, pokud se RRTV 60 dnů nevyjádří) a v případě prodloužení licence není jasné, zda se na takovou žádost vztahuje. „Jde o otázku výkladu §12 odst. 10 a §21 mediálního zákona. Není jasné, zda prodloužení licence je pouhou změnou licenční podmínek a zda se tak na něj pozitivní fikce vztahuje,“ vysvětlil Barák.
RRTV nenechala dojít k tomuto rozporu a žádost na včerejším zasedání schválila, takže platnost licencí, které měly vypršet 22. ledna 2006, byla prodloužena až do ledna 2014.
Tři nové dokrývače pro Radio Čas
Pozitivní fikce ale nastala u žádosti Radia Čas o lokální dokrývače Valašské Meziříčí 96.3 MHz/100W, Hranice 97.9 MHz/100W a Vsetín 96.3 MHz/100W. Radio Čas má tedy v tuto chvíli osm frekvencí a devátá je na cestě. RRTV totitž včera schválila odeslání žádosti o kmitočet 103.6 MHz/300W ke koordinaci na ČTÚ. Pokud tato proběhne v pořádku a RRTV podle tabulek uzná kmitočet jako nedostatečný pro vypsání licenčního řízení, dostane Čas příležitost rozšířit se na jižní Moravu.
Stejný osud čeká žádosti Radia Rubi o kmitočty v Zábřehu na Moravě a Prostějově a žádost Kiss Hády o dokrývač Vyškov 104.1 MHz/200W. Také k nim se musí vyjádřit ČTÚ a následně znovu RRTV. Požadavky Radia Petrov o zvýšení výkonu z 1 na 5kW a Hey Praaha o zvýšení výkonu z 500W na 2kW zatím neprošly, RRTV vyzvala žadatele k doplnění žádostí.
Pozitivní fikce nastaly ještě u požadavku Radia Apollo o změnu licečních podmínek ve smyslu delšího odpojování vysílání v Olomouci (06-19) a žádosti libereckého Contactu o snížení podílu mluveného slova z 28 na 21 procent.