Příští rok tomu bude už dvacet let, co začalo vysílat rádio, které nemá svoji vlastní frekvenci. Jeho vysílání je tak možné zachytit na různých pronajatých frekvencích. Od srpna se vysílání tohoto německého rádia stěhuje na jeden vysílač do lotyšského hlavního města Rigy. Hudba z německého Mülheimu tak bude opět ke slyšení v celé Evropě a také v Americe.
Radio Joystick vysílá od roku 1985 z Mülheimu nad Rurem. Rádio je dílem jednoho amatéra, který má vysílání vlastní stanice jako hobby. DJ Charlie Prince má v Mülheimu vlastní studio. Charlie Prince se řídí mottem Funky Sounds for Central Europe. Každý měsíc nabízí svým posluchačům breakbeats, house a drum&bass. Ty má ve svém archivu na více než tisíci nosičích, povětšinou na vinylových deskách.
Kromě hudby informuje rádio o nezávislých médiích. DJ Charlie Prince moderuje převážně v němčině a angličtině. Každé vysílání trvá 60 minut a slyšet je vždy první sobotu v měsíci od 9:00 světového času (11:00 SELČ). V Evropě a částečně i v Kanadě je Joystick slyšet z krátkovlnného vysílače v Rize na 9 290 kHz. Stokilowattový vysílač umístěný 15 km východně od Rigy dosahuje až 2800 kW ERP. Na jihu USA šíří signál rádio WRMI (Radio Miami International), které má k dispozici floridskou frekvenci 9 955 kHz. Připravená předtočená relace se na vysílač dostává poštou na cédečkách.
Nápad založit si vlastní rádio se zrodil už v roce 1984, kdy na krátkých vlnách vysílalo Radio Victoria. Charlieho Prince napadlo, že by mohl udělat něco podobného. Založit vlastní svobodné rádio, které by si pouze pronajímalo frekvenci vysílání. Nejprve vše začalo hostováním u Radia Victoria. V té době neexistovala v Německu téměř žádná soukromá rádia. U syna pekaře pizzy si nechal přeložit žádost o vysílací čas na frekvenci Radia Milano International (RMI). Rádio tak mohlo začít s pravidelným vysíláním. První testovací vysílání se objevilo už v srpnu 1985. Začínající doba počítačů vedla k pojmenování Joystick. Vysílání bylo natolik úspěšné, že se o něm ve svém pořadu o médiích Kurzwellen-Panorama zmínilo i zahraniční vysílání ORF. 7. září se ozvalo první regulérní vysílání, které trvalo 2 hodiny. Ohlasy od posluchačů přicházeli z celé Evropy a z také z Alžírska.
BMG Ariola tehdy zásobilo stanici několika nahrávkami. V roce 86 tak učinili i EMI a WEA, kteří dodali nosiče se slevou. Už v lednu 86 se objevili první problémy s RMI, které nechalo vysílání RJOY (jak se rádio Joystick označovalo) vypadnout. Normální program pokračoval opět v únoru. V dubnu pak tvůrci rádia Pete, Michael a Dieter přišli s pořady jako Introdiscko a Soundcheck, které ale už v červenci skončily.
Nahrávku s narozeninovým vysíláním ze září zasílal Charlie Prince všem zájemcům z řad posluchačů. Pozornost vzbudili i originální kreslené QSL karty pro potvrzení příjmu. Na podzim pak Charlie pobýval v Paříži a proto se namísto nových pořadů jen opakovaly starší kousky. Aby se příznivci RJOYe alespoň něčím potěšili, zavedla stanice samolepky se svým logem. 3. ledna 1987 se naposledy vysílalo přes RMI. To se potom odmlčelo. Itálii ale zůstalo RJOY věrné i nadále. Signál šířil amatérský vysílač Radio Europa a později se až do letošního roku využívaly služby Italian Radio Relay Service (IRRS).
V roce 1987 se začala věnovat větší pozornost tvorbě programu a playlistu. Charlie tou dobou mj. připravoval každý týden pro belgické Radioo Telstar International dvouhodinovou show a ještě hostoval u WDR. Signál RJOY tou dobou šířila pirátská stanice Humorpirat Tutenchamon. V anketě čtenářů časopisu o těchto stanicích PIN-Magazine obsadil Joystick páté místo mezi německy mluvícími svobodnými rádii. Jeden čas se pak vysílalo i v Irsku. Problémy ale nastaly s dodavateli desek.
I v dalších letech se pak signál stěhoval z rádia do rádia. Charlie byl tou dobou často hostem na legendárním německém rádiu Batida. Velice slabý byl rok 90, kdy nevzniklo žádné nové vysílání. Nová éra se začala psát až v polovině devadesátých let. V každém případě ale tvůrce tohoto projektu nijak nezahálel. V průběhu let spolupracoval na spoustě pořadů v rádiích napříč Evropou. Ať už vypomáhal podobným nadšencům na tzv. svobodných rádiích a nebo připravoval pořady pro různé stanice.