Dráťák je jedním z alternativních pořadů, které stanice nabízí. Radio 1476 musí podle zákona vysílat pořady pro národnostní menšiny, které žijí v Rakousku. Konkrétně ve Vídni jsou to v hojné míře Češi a Slováci. Každé pondělí a středu se na Radiu 1476 vysílá od 19.05 do 19.30 pořad Rádio Dráťák, který se věnuje vídeňským Čechům.
Za dob studené války používalo ORF středovlnné vysílače pro pokrývání území za Železnou oponou. V roce 1995 bylo ale vysílání na středních vlnách zastaveno. V první jarní den roku 1997 se opět začalo vysílat na historické frekvenci 1476 kHz. Stanice Radio 1476 dostala úplně jiný kabát a začala vysílat denně mezi 18.00 a půlnocí. Vysílač Radia 1476 o výkonu 60kW stojí na kopci Bísamberg u Vídně. Podle QSL karet je potvrzen příjem ve Finsku, Itálii, Řecku i Velké Británii.
Radio 1 si dalo za cíl stát se kvalitním informačním programem složeným z německy mluveného programu stanice Radio Österreich 1 (zkratka je Ö1 proto se v logu Radia 1416 objevuje nápis RADIÖ 1476) a z cizojazyčného vysílání Radia Österreich International. Zároveň měl být program zaměřen na různé skupiny obyvatel v Rakousku i zahraničí, kterým nabízí možnost vytvářet vlastní komunikativní rádio.
Této možnosti využívá více jak 15 skupin. Například studenti publicistiky vídeňské univerzity, Sousedské centrum jednoho sídliště nebo skupinka rozhlasových nadšenců, kteří dělají pořady pro postižené atd. Ministerstvo školství nabízí školám v celém Rakousku možnost podílet se na tomto rádiu. Experimentální fórum zřídili studenti Katolické mediální akademie. V éteru experimentují i studenti mezinárodního žurnalistického centra Dunajské univerzity v Kremsu nebo Evropské žurnalistické akademie Vídeň. Cílem Radia 1476 je vytvořit prostor pro mezinárodní setkávání. Že se to daří, dokládá například několikrát vyznamenaný vícejazyčný pořad Radio Afrika.
Dalším významným počinem bylo i vysílání pro bosenské válečné uprchlíky. Program pro ně se na vlně 1476 kHz začal vysílat 4. prosince 1998. V dubnu 1999 vznikl projekt Radio Nachbar in Not (Rádio Soused v nouzi), který pět hodin denně přinášel informace pro oblast Kosova. Kromě středovlnné frekvence se ještě využíval krátkovlnný vysílač v Moosbrunnu na frekvenci 5 945 kHz. Po skončení krize v Kosovu bylo vysílání Radia Nachbar in Not zkráceno. I tento projekt byl oceněn. V roce 1999 došlo ještě k jedné tragédii a to sice zemětřesení v Turecku. Radio 1476 na něj zareagovalo tak, že o něm pravidelně přinášelo zprávy v turečtině.
V den třetího výročí zahájení vysílání se projekt Radio Nachbar in Not přejmenoval na donaudialog – Dunajský dialog. Témata a také jazyky, v kterých se vysílal, tak zahrnoval celou východní a jihovýchodní Evropu. Na přípravě se spolupracovalo se kosovským Radiem 21 Priština, bosenským Radiem FERN Sarajevo, makedonským RTV A1 Skopje, černohorským Radiem Antena M Podgorica, veřejnoprávním vysílatelem ve Slovinsku RTV Slovenija a srbským Radiem B2 92 v Bělehradě. Když bylo v květnu 2000 vysílání opozičního Radia B2 92 zakázáno, začalo Radio 1476 vysílat každý den patnáctiminutový souhrn programu B2 92, který se i přes vypnutí vysílačů nadále vyráběl.
Radio 1476 musí podle zákona vysílat pořady pro národnostní menšiny, které žijí v Rakousku. Konkrétně ve Vídni jsou to v hojné míře Češi a Slováci. Každé pondělí a středu se na Radiu 1476 vysílá od 19.05 do 19.30 pořad Rádio Dráťák, který se věnuje vídeňským Čechům. Mladým vídeňským Čechům je určen dvojjazyčný pořad Zvídavý mikrofon. Pořad připravují studenti. Součástí je i literární rubrika Magořinky. Češtinu je možné v rakouském éteru slyšet i jinde, viz Rádio podporuje spolupráci českých a rakouských studentů. Slovenské mládeži je věnován čtvrteční pořad Radio ©pongia vysílaný jednou za čtrnáct dní. Stejně jako v případě Zvídavého mikrofonu i tady se na přípravě podílí studenti Gymnázia Komenského. Čtvrtky, kdy se nevysílá Radio ©pongia, vyplňuje Radio Dia:Tón. Program ve slovenštině je určen vídeňským Slovákům. Slovenská je samozřejmě i hudba.
Maďarské menšině je určen pořad Csípõs nyelv vysílaný každou sobotu od osmi do půl deváté večer. Jedná se o podobný formát jako je Rádio Dráťák a Radio Dia:Tón. Pořad je informační platformou pro maďarskou menšinu ve Vídni. Hosty ve studiu jsou politici národnostních menšin, kulturního života atd. Program připravují převážně mladí lidé. Csípõs nyelv znamená ostrý jazyk. Pořad je vysílán dvoujazyčně. Dvakrát do měsíce je vysílání věnováno mládeži. Rómům je určen týdeník Radio Kaktus uváděný v různých jazycích evropských Rómů a v němčině. Moderátorkou je Susanne Horvath, která v zemské studiu v Burgenladsku připravuje pro tamější regionální vysílání pořad Roma sam. Ze studia v Korutanech přebírá stanice pořad pro slovinskou národnostní menšinu. O vysílání pro toto etnikum více viz V Rakousku vysílají pro národnostní menšiny i komerční média.
Radio 1476 ale nabízí celou řadu dalších pořadů. Se zajímavostmi ze světa vědy seznamuje posluchače Die Physikalische Soiree – fyzikální soaré. Další pořady jsou zaměřené na hudbu, umění, kulturu, věnují se postiženým atd. Stanice vysílá denně od osmnácti hodin do půlnoci. Po zbytek dne přebírá program Ö1.