Milionáři a miliardáři, jachty, šampaňské, casino a luxusní hotely a restaurace. To je miniauturní knížetcví Monako. I tento stát má vlastní televizi a rozhlas i když ty jsou v podstatě komerční. Domácí divák totiž nechce zmeškat nic z aktuálního dění stejně tak jako fotbalové zápasy nebo závody F1.
Radio Monte Carlo je známá značka. I tak malý stát jako Monako má totiž vlastní rozhlas a také televizi. Radio Monte Carlo (RMC) vysílá nejen v Monaku ale také na jihu Francie. Samotné knížectví má totiž jen 1,95 km2. Vysílání začalo 1. července 1943. RMC je tak druhým nejstarším soukromým rádiem v Evropě. V současnosti patří 83,33% společnosti Nextradio a 16,67% Knížectví Monako. V současnosti už nejde jen o jednu stanici. RMC provozuje stanici RMC Info. Ta vysílá ve francouzštině z Monaka a Paříže především zpravodajské pořady a talk-shows. K tomu ještě existuje italsky mluvící stanice RMC Radio Monte Carlo Network vysílající v italštině. V tom samém jazyce šíří svůj program i Radio Monte Carlo 2. Italské vysílání se odbavuje z Monaka a Milána. V arabštině vysílá Radio Monte Carlo Moyen-Orient. Ta se orientuje na Střední Východ. Stanice byla založena v roce 1972 a je členem skupiny Radio France Internationale.
Radio Monte Carlo je velice oblíbené v italsky a francouzsky mluvících regionech mimo Evropu. Popularitu si tady vydobylo především díky neutralitě, kterou si zachovává. Během války v Iráku považovali novináři právě RMC za věrohodný zdroj informací. RMC šíří svůj signál analogově terestricky, satelitem i po kabelu. K analogovému terestrickému šíření se využívají dlouhovlnné a středovlnné vysílače ve francouzském Roumoules. V nočních časech vysílalo na těchto frekvencích křesťanské Trans World Radio. V roce 1970 se tyto vysílače používaly pro přenos signálu britské privátní stanice Radio Geronimo. Ta ale neexistovala příliš dlouho. Už v padesátých letech se na vlnách RMC vysílal náboženský pořad The World Tomorrow. Tento pořad běžel v angličtině, španělštině a také ruštině. Zatímco Hlas Ameriky byl na území Sovětského svazu rušen, Radio Monte Carlo bylo údajně čistě slyšet i přímo v Moskvě.
Monte Carlo má i svoji televizi. Télé Monte Carlo též TMC Monte Carlo známá těž jen jako TMC je všeobecně zábavným televizním programem. TMC je první soukromou televizí v Evropě. Vysílání zahájila 20. listopadu 1954. V současnosti patří 40% TF1 dalších 40% AB Groupe a 20% Knížectví Monako. Vysílání zahájil princ Rainer III. 19. dubna 1956 televize vysílala jeho svatbu s herečkou Grace Kelly. Podle dohody mezi knížetem Rainerem III. a francouzským prezidentem Mitterandem mohlo TMC vysílat ve Francii až v oblasti po město Montpellier. Stanice tak ztrojnásobila své pokrytí a zasahovala území s třemi miliony potenciálních diváků. V roce 1987 používalo TMC kanály francouzské M6 (Metropole 6), což umožnilo sledování programu na mnohem větší části Francie. Díky CanalSatu se dostalo TMC do celé Francie i do Indického oceánu. Stanice se rovněž zařadila do francouzského digitálního multiplexu DTT. TMC nechybí ani v nabídce kabelových televizí.
Télé Monte Carlo uvádí řadu vlastních i dovezených programů. Vlastní tvorba obsahuje především zpravodajství, pořady o vaření a talk-shows. Z programové nabídky uvádím například SUD. Tento pořad seznamuje diváky každou neděli s kulturou v Monaku a jižní Francii. Nejnovější události v politice, sportu a dění v knížecí rodině přináší pořad Monascope. Politické, ekonomické a kulturní informace z francouzského regionu Provence-Alpes- Côte-d’Azur nabízí zpravodajský magazín Notre Région. Zpravodajská relace se jmenuje TMC infos tout en images. Vaření je věnován pořad TMC cuisine, dokumentům TMC découverte a erotice TMC charme. Télé Monte Carlo je zároveň odpovědné za účast Monaka na pěvecké soutěži Eurovision Song Contest.