Dnes se podíváme na média v San Marinu, které má rozlohou pouhých šedesát kilometrů čtverečných. Vysílání tady zajišťuje veřejnoprávní instituce nazvaná Radiotelevisione della Repubblica di San Marino, které vzniklo v roce 1991.
Stejně jako Monako nebo Lichtenštejnsko i San Marino, další z evropských ministátů, podtrhuje svoji suverenitu vlastním rozhlasovým a televizním vysíláním. Vysílání tady zajišťuje veřejnoprávní instituce nazvaná Radiotelevisione della Repubblica di San Marino (Rozhlas a televize Republiky San Marino). San Marino RTV vzniklo v roce 1991. Padesát procent základního kapitálu dal ERAS – Ente per la Radiodiffusione Sammarinese (Ústav pro Sanmarinský rozhlas) a druhou polovinu italská veřejnoprávní RAI. San Marino RTV totiž vysílá v italštině, úředním jazyce San Marina.
Pokusy zahájit rozhlasové vysílání začaly 27. prosince 1992. Rozhlasový program vysílá Radio San Marino RTV od 25. října 1993. Tou dobou už běželo pokusné televizní vysílání. To začalo 24. dubna 1993. Pravidelné vysílání se spustilo 28. února 1994. Vysílalo se od deseti hodin dopoledne do dvou hodin v noci. V červenci 1995 se San Marino RTV stalo členem Evropské vysílací unie EBU. V současnosti je členem ještě další organizace a to Comunità Italofona Radiotelevisiva, což je společnost italskojazyčných rozhlasů a televizí.
Radio San Marino RTV je nejstarší stanicí San Marina. Vysílá nepřetržitě na frekvenci 102,7 MHz a také po internetu. Kromě streamu je k dispozici i podcast. Na frekvenci 98,8 MHz je slyšet druhá sanmarinská stanice, která je už ale soukromá. Tato stanice se jmenuje Radio San Marino. Vysílání všech sanmarinských stanic je samozřejmě slyšet i na italském pobřeží Jaderského moře. To platí i pro druhý veřejnoprávní program Radio San Marino Classic, který pokrývá území mezi Pesarem a Cesenou. Ten existuje od června 2004 a vysílá na frekvenci 103,2 MHz. Na tomto rádiu můžou posluchači slyšet italské i zahraniční evergreeny, přenosy ze zápasů sanmarinského fotbalu a zasedání národního parlamentu Consiglio Grande e Generale.
Televize pokrývá svým signálem na 51. kanálu oblast od Benátek po Boloňu a oblast Romagna. Televizní vysílání se šíří jak analogově tak digitálně přes DVB-T. Některé příspěvky je možno si přehrát na internetu. Adresa stránek rozhlasu i televize je www.sanmarinotv.sm. Televize vysílá 24 hodin denně. Někdy je stanice označována jako San Marino Video. Program je zaměřen na lokální zprávy, dokumentární filmy a kulturní a sportovní události. Nechybí tu ani televizní a kreslené filmy. Vysoký je podíl reklamy. Propagují se především místní obchody a podniky.
Hlavní zpravodajská relace se jmenuje TG San Marino. Denně má devět vydání. Hlavní je v 19.30. Zprávy pro děti nabízí pořad TG Ragazzi. TG Comunità se zabývá sanmarinskými komunitami v zahraničí. Prostor ve vysílání dostává i sport. Například v pořadu Domenica sport (Nedělní sport). Viale Kennedy, 13 není jen adresa (tedy ulice) ve které televize sídlí, ale také pořad o ní. Dalšími vlastními pořady z nabídky sanmarinské televize jsou například: Forum in aula, Primo comma, Rubricario, Senza parole a Tele stadio.
Svoji vlastní televizi a rozhlas má i Andorra. Vysílání tady začalo už v době občanské války ve Španělsku. Ràdio i Televisió d’Andorra (RTVA) je veřejnoprávním vysílatelem. V nabídce zdejší televize převažují zprávy, pořady s radami, filmy a zahraniční seriály především telenovely. Rozhlas nabízí především zprávy a diskusní pořady v katalánštině. Ranní zprávy v rádiu jsou i ve francouzštině. Oficiální internetová stránka má adresu www.rtva.ad. Od tohoto roku existuje internetová stránka i ve Španělštině. Od roku 2004 se Ràdio i Televisió d’Andorra účastní i soutěže Eurovision Song Contest. Rok před tím se RTVA stala členem Evropské vysílací unie EBU.