Bayerischer Rundfunk nabízí svým posluchačům možnost neustále sledovat, co se děje. Stanice B5 aktuell, která je i předlohou pro Rádio Česko, vysílá zprávy každých patnáct minut. Rádio poslouchají i čeští studenti v Německu. Vzhledem k tomu že vysílání je složeno výhradně z mluveného slova, mají možnost si pořádně procvičit své jazykové znalosti. Rádio vysílá i přes internet, takže je dostupné také u nás a zajímavé magazíny nabízí jako rádio na přání.
Ryze zpravodajské rádio B5 aktuell začalo vysílat 6. května 1991. Předlohou byla stanice France Info. Ta se v éteru objevila 1. června 1987 a i ta vznikla podle vzoru už existujících rádií ze zahraničí. France Info vysílá 24 hodin denně zprávy. Vždy o půl a v celou nabízí sedmiminutový žurnál a ve čtvrt a ve tři čtvrtě na tři vysílá flashe. Ve 23. a 53. minutě se objevují také krátké flashe, které slouží jako teasing zpráv v půl nebo v celou. Zbylý čas vyplňují sportovní pořady, zprávy z ekonomiky a kultury. Poslechovost dosahuje skoro deseti procent a tak jde o čtvrtou nejúspěšnější stanici Francie (měření září 2004 – červen 2005 9,68%). Podle průzkumu patří France Info k nejdůvěryhodnějším stanicím ve Francii. Aby posluchači neměli problém s tím naladit ho kdekoliv na území celé Francie, vysílá všude na 105,5 MHz.
Schéma stanice B5 aktuell vypadá přes den takto: V celou začínají zprávy s příspěvky od korespondentů. Celá relace trvá osm minut. Čas mezi osmou a třináctou minutou vyplňuje aktualita z Bavorska. Třináctá a část čtrnácté minuty patří burze. Po burzovních zprávách vyplňuje čas do čtvrt dopravní servis a počasí. Patnáctá až dvacátá minuta jsou věnované zprávám. Tyto zprávy čte pouze hlasatel, nejsou v nich žádné příspěvky. Pod kůži událostem jde pořad B5 Hintergrund. Pozadí se snaží odkrýt ve dvacáté až pětadvacáté minutě. Další tři minuty jsou zaměřené na kulturu. Poslední dvě minuty do půli vyplňují opět zprávy o počasí a dopravní servis. Přesně v půl přichází osmiminutové zprávy s příspěvky jednotlivých reportérů. Hospodářství a sociálním otázkám se rádio věnuje mezi osmatřicátou a třiačtyřicátou minutou. Do čtyřicáté čtvrté minuty se ještě stihají zprávy z burzy. A než se ozve časové znamení ve tři čtvrtě, dozví se posluchači, jak to vypadá s počasím a s dopravou. Následují pětiminutové zprávy, pak pětiminutový pořad B5 Hintergrund. Pak už zbývají jen tři minuty na sport a poslední dvě minuty před celou opět plní počasí a doprava.
Toto schéma platí ve všední dny od šesti ráno do půlnoci. V případě důležitých událostí například při velkých sportovních utkáních se samozřejmě toto schéma nedodržuje. Aby se program nemusel narušovat například při zasedáních parlamentu, vznikl 8. října 2007 program B5 plus. Ten vysílá přes satelit Astra v DVB-S a také přes internet. Za normálních okolností tady běží B5 aktuell. Pokud ale například zasedá parlament, můžou posluchači na tomto kanále poslouchat přímý přenos z něj.
Jakýmsi předchůdcem tohoto programu, který také využíval tzv. splittingu tedy rozštěpení programu, bylo vysílání stanice Bayern 1. Ta, když zasedal Landtag nebo Bundestag, vysílala normálně svůj program. Pro přímý přenos z jednání uvolnila ale své středovlnné vysílače v Norimberku a Mnichově. Teď služba pokračuje na internetu a satelitu. Na to, že se bude vysílat jistý přenos, jsou posluchači upozorňování ve vysílání. Pokud je tedy debata politiků zajímá, můžou přeladit na B5 plus a zasedání živě sledovat.
B5 aktuell vysílá vlastní program pouze od šesti ráno do půlnoci. V noci přebírá vysílání obdobného rádia MDR Info. To má podobné schéma, i když odchylky tady najdeme. Zprávy v celou a o půle netrvají osm ale pouze šest minut. Ve čtvrt a ve tři čtvrtě jdou jen dvouminutové flashe. Prostor ale dostávají přehledy tisku, názory a víc času se věnuje také sportu. Vysílání MDR Info přebírají v nočním čase i jiné stanice. Kromě B5 aktuell, které tak činí od půlnoci do šesti ráno, se signál MDR Info šíří od jedenácti večer do šesti do rána na hr-info a na SWR Cont.ra.
Zpátky k B5. O víkendu především pak v neděli odpadá řada rubrik. Ve vysílání se objevují magazíny. Magazín o médiích, internetu, zdraví, setkávání kultur atd. Dále diskusní pořad, kde diskutují posluchači, kteří můžou do studia volat zcela zdarma.
B5 aktuell vysílá svůj program po celém Bavorsku na VKV a přes DAB. Přijímat ho je možné i díky DVB-C a DVB-S ze satelitu Astra a pak v DRM na krátkovlnné frekvenci 6085 kHz. Samozřejmostí je také vysílání přes internet. S tím se začalo poměrně brzy už v listopadu 1995.
B5 posloužilo jako inspirace i pro další zpravodajská rádia v Německu. Ne všechna ale vysílají stejným způsobem jako Bavorský rozhlas. V roce 1992 se přidalo už zmiňované MDR Info, 1995 berlínsko-braniborské Inforadio a v roce 2004 hr-info, které už předtím existovalo jako burzovní stanice. Současné NDR Info vzniklo už v roce 1989 jako NDR 4. Současnou podobu získalo až pozdějšími změnami, které vedly i ke změně názvu na NDR Info.