Vzhledem k tomu, že se střední vlny dají využít pro DRM, nemusí být takové licenční řízení nezajímavé. DRM už vyzkoušelo např. Oldie Star Radio. Mediální rada Berlína a Braniborska se nebrání tomu, aby nový uživatel získaných frekvencí šířil svůj program digitálně.
Mediální rada pro Berlín a Braniborsko vypsala tři středovlnné frekvence. Konkrétně jde o 567 kHz (100 kW), 693 kHz (250 kW) a 1359 kHz (100 kW). Na stránkách berlínsko-braniborské mediální rady je uvedena poměrně důležitá poznámka. Že tyto frekvence mohou být provozovány jak analogově tak digitálně. Zájemci se můžou hlásit do středy 20. února 2008 do 12 hodin. Stačí jen podat dvanáct vyhotovení žádosti.
Frekvence 567 kHz se 24. ledna 2006 vzdalo veřejnoprávní rbb. Na 639 kHz testuje T-Systems analogové a digitální vysílání, kterým šíří regulérní signál středovlnné frekvence 603 kHz. Na ní vysílá Hlas Ruska. Licence Hlasu Ruska vyprší 8. dubna 2008. Hlas Ruska by se totiž rád přestěhoval na 693 kHz. Protože každá z frekvencí má jiný dosah, tak je nutné vypsat nové licenční řízení.
Obě frekvence by mohly být dočasně umístěné v Oranienburgu. K dispozici je i 1 359 kHz. Její zprovoznění si ale vyžádá víc úsilí. Systém DRM využívá už například OldieStar Radio. To zahájilo vysílání loni v létě na frekvenci 1 575 kHz. Licenci dostala stanice od mediální rady pro Sasko-Anhaltsko. Už při zahájení vysílání apeloval šéf rádia Oliver Dunk na výrobce elektroniky, aby přivedli na trh přístroj za rozumnou cenu schopný přijímat DRM.
Aktivní přístup si pochvaluje i mediální rada. Její ředitel Christian Schrug prohlásil: „Bez angažovanosti inovativních vysílatelů jako je OldieStar Radio by nebylo možné dosáhnout přechodu na digitální technologii, jak s tím počítá zákon.“
Systém DRM umožňuje vysílat jak v pásmu středních vln tak na KV a DV. DRM tak už na MV a KV využívá i RTL Radio z Lucemburku. Vysílače v Moosbrunnu u Vídně používá Deutsche Welle. Digitální vysílání se šíří i z krátkovlnného vysílače Bavorského rozhlasu, který je umístěn v Ismaningu.