V Německu najdeme kromě veřejnoprávních stanic pro mladé i komerční. V Durynsku vysílá soukromá stanice Radio Top 40. Provozovatelem je společnost Jugendradio Thüringen GmbH & Co. KG, kterou částečně vlastní dva největší (navzájem si konkurující) vysílatelé regionu Antenne Thüringen a Landeswelle Thüringen. Antenne Thüringen je v éteru od září 1992, vysílá pro celou spolkovou zemi Durynsko, díky čemuž je nejstarší stanicí pokrývající území celého Durynska. Jedná se o hudebně informační rádio s převahou popmusic. Podobně vypadá i program stanice Landeswelle Thüringen. Ta je o něco mladší, na trhu působí od března 1995. A důležité je, že Antenne Thüringen a Landeswelle Thüringen si jsou navzájem konkurenty a velkými rivaly.
Radio Top 40 začalo vysílat 1. dubna 2000 z Výmaru. Program je zaměřen na mladé posluchače se zájmem o alternativu. V durynských aglomeracích je možné jeho signál zachytit na VKV, v celé spolkové zemi je pak součástí nabídky kabelových televizí. Od 1. října 2005 je program oficiálně dostupný i přes satelit, rádio využívá transponderu T-Systems, 12, 633 GHz horizontálně, symbol rate 22 000, FEC 5/6. Satelitní přenos zároveň slouží jako trasa k VKV vysílačům. Z finančních důvodů se stanice vzdala možnosti vysílat v DAB. Naladit ji je ještě možné na internetu, kde je Tvůj oficiální sounddealer, jak zní slogan stanice, taktéž šířen.
První soukromou stanicí pro mladé, která začala vysílat v Německu, bylo Studio live 104,8. Ta vysílala v letech 1988 až 1994 na frekvenci 104,8 v Reutlingenu. Signál byl slyšet od Tübingenu až po Stuttgart. Aby se zlepšila hospodářská situace rádií, snížila bádensko-württemberska mediální rada v roce 1994 počet licencí a Studio live 104,8 tak zmizelo z éteru. Do té doby se totiž dělilo o frekvenci s jedním rádiem hrajícím především německé šlágry. O licenci tímto způsobem přišly i další kultovní stanice jako Stadtradio Stuttgart 107,7 Powerstation a Hithouseradio.
K oživení Studia live došlo začátkem roku 2004, kdy v digitální síti kabelové televize Kabel BW začala vysílat první televize pro mladé v Bádensku-Württembersku. Tato televizní stanice vysílá 24 hodin denně. Program se opakuje ve smyčkách. Jeho obsahem jsou tyto rubriky: live-tipps s tipy na zajímavé akce, seznamovací pořad singlescout.tv, Studio live news přináší aktuální zprávy z hudební scény, zajímavých akcí, nočního života, ze světa sportu, filmu a CD. A nakonec ještě Studio live reportage s koncerty, interview a reportážemi o zajímavých lidech. Pořad educ-tv představuje zajímavá povolání. Tento pořad připravují studenti, kteří se připravují na profesní dráhu v médiích v rámci své praxe. Pořad má i vlastní web, kde je možné si jeho starší vydání stáhnout. Stejně jako alternativní rádia se i tato televizní stanice snaží dávat prostor mladým a neokoukaným talentům.
V době kdy ještě neexistovala komerční rádia a veřejnoprávní rozhlas nenabízel vysílání pro mladé, museli mladí hledat uspokojení jinde. To jim poskytovaly jednak pirátské stanice vysílající převážně z moře, dále legendární Radio Luxembourg a pak také vysílání pro americké vojáky AFN (American Forces Network). Toto rádio vysílalo v různých částech Německa na VKV. První počátky vystopujeme už na konci Druhé světové války. Řada DJs si zde udělala jméno a stala se slavnými. Rick DeLisle se po zrušení berlínské pobočky AFN uchytil na stanici RIAS a později se stal šéfem nástupníka Riasu2 stanice rs2. V NDR pak byla mladým určena stanice DT64. Více viz Veřejnoprávní stanice pro mladé III. – historie Radia Sputnik.
Pokusem o další komerční stanici pro mladé posluchače byl Project 89.0 Digital. Tato stanice vysílala od 4. dubna 2001 do 23. srpna 2003 v Sasku-Anhaltsku. Vysílání bylo přerušeno, na frekvenci 89,0 MHz vysílá 89,0 RTL. Project 89.0 Digital měl ale řadu svých příznivců. Ti vytvořili několik internetových stránek, kde vzpomínají na slavnou éru tohoto rádia a nadávají na RTL, případně odkazují na alternativní internetová rádia.
Project 89.0 Digital nenabízel jen nevšední hudbu ale i nevšední moderátory. Ranní show moderoval Američan Amok Alex s trochu směšným přízvukem. V srpnu 2002 přešel na delta radio. Možná jen pro silnější nátury pak byla rubrika Olízne to Ludger? Posluchač jednoduše zavolal a navrhl, jaký předmět má chudák Ludger olíznout. A přání posluchačů byla někdy dost divoká. To vše běželo v ranní show v 6.15 a v 7.45.