Albánie je často brána za velice chudou zemi. To jí ale nebrání mít vlastní státně-veřejnoprávní i komerční televize a rádia. Albánský státní rozhlas vznikl za nadvlády Italů v roce 1938 a vysílat začal z Tirany. Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) provozuje celoplošnou televizní stanici TVSH a dvě celoplošné rozhlasové stanice, které používají jméno Radio Tirana.
Kromě vysílání pro Albánii existuje ještě vysílání do zahraničí, které vysílá na středních a krátkých vlnách v albánštině a sedmi dalších jazycích. Od roku 1993 existuje i mezinárodní televizní vysílání. Satelitní kanál vysílá pouze v Albánštině a je určen menšinám v Kosovu, Makedonii, Černé Hoře, Řecku a ve zbytku Evropy. Televize začala v Albánii fungovat v roce 1960. RTSH je financováno kombinovaně z reklamy, koncesionářských poplatků a každoročních grantů od albánské vlády.
Za dob komunistické vlády používalo zahraniční vysílání stejnou středovlnnou frekvenci (247 metrů – 1 214 kHz) jako BBC Radio 1. Stanice se hlásila jako Radio One Tirana a pro mladé britské a irské posluchače vysílala komunistickou propagandu. Zprávy a komentáře tady četli hlasatelé, kteří byli nějakým způsobem spojeni s Britskou komunistickou stranou. V roce 1978 došla BBC trpělivost a změnilo frekvence. Vysílání bylo protizápadní a zároveň protisovětské. Radio One Tirana se drželo politiky, kterou razila čínská vláda. Ta byla také protizápadní i protisovětská.
V průběhu osmdesátých a devadesátých let se zahraniční vysílání přestěhovalo na frekvenci 1 395 kHz. I na té bylo velice dobře slyšet ve Velké Británii. Radio Tirana, jak se vysílání do zahraničí nazývá, připravuje dnes relace v albánštině, angličtině, francouzštině, němčině, italštině, srbštině, řečtině a turečtině. Za dob komunistické vlády to bylo až 23 jazyků. Například první německé vysílání se objevilo už v padesátých letech. Pravidelně se ale začalo v němčině vysílat až v roce 1964. Údajně tady jako hlasatelé pracovali příslušníci Západoněmecké extrémní levice.
I po pádu komunistického režimu zůstala zachována kontrola programu ze strany vlády. V současnosti už má RTSH konkurenci v podobě komerčních médií. Mezi významné hráče na televizním trhu patří Top Channel. Ten vysílá od 30. července 2001. V současnosti je s padesátiprocentní sledovaností nejsledovanějším programem v Albánii. Stanice v minulosti spolupracovala i s organizacemi jako je UNDP, UNICEF, IOM, OSCE, USAID, albánský a francouzský Červený kříž a další. Zpravodajské příspěvky si Top Channel vyměňuje s Reuters a významným partnerem je i Vodafone.
To že je Top Channel tak sledovaným programem, je důkazem, že albánská společnost má zájem o kvalitní informace i zábavné a vzdělávací pořady. Důležitými principy stanice jsou přesnost, nestrannost, analýzy a komentáře, etické chování a rychlé informace. Kromě zpravodajských pořadů vysílá Top Channel i zábavní pořady. Fiks Fare je satirou, která zesměšňuje především rasismus a korupci. Exclusive je investigativním pořadem, Shqip je diskusní pořad, Business socio-ekonomická debata, Top Show talk show, Portokall Show stand-up show, Top Fest kulturní program s hudbou, Pol Position kulturní program o umění.
Další komerční televizí je Klan TV. Existuje od roku 1998. Mezi velice sledované patří i Vizion+. Dalším programem je A1 Televizion, která se orientuje na ekonomické zpravodajství. Více diváků se snaží natáhnout na show jako je třeba Papparazzi. TVA je zase známá tím, že se tady v posledních letech často měnilo vedení a osazenstvo. Další stanicí je TV Koha a za zmínku stojí ještě News 24. Ta je podobná svému italskému vzoru. A každý rok vysílá albánskou adaptaci Big Brothera Kafazi i Arte.