Podobně jako Superman, Batman nebo Zorro se i Addamsovi nejprve objevili jako komiks. Ten původně ani nenesl žádné jméno. Drsný humor si ale získal velkou oblibu a tak v šedesátých letech vznikl podle tohoto oblíbeného komiksu televizní seriál, který se dočkal řady různých pokračování a remaků a také konkurečního seriálu, který byl ale velice podobný.
Addamsovi se nejprve objevili jako komiks. Americký kreslíř Charles Addams vytvořil satirický protiklad perfektní americké rodiny. Ve třicátých letech si rodinka, která má ráda násilí a libuje si ve zvrhlé zábavě, získala velkou oblibu. Pozornost upoutal komiks právě morbidním humorem. Pojmenování Addamsovi se začalo užívat teprve až po prvním zfilmování. Gagy, které kreslil pro magazín The New Yorker Charles Addams, se odehrávaly v bezejmenné rodině. Jména ale pro televizi na požádání navrhl sám Charles Addams. Jen jménu Pubert tvůrci seriálu nepřijali a místo toho navrhli Pugsley.
Na televizní obrazovku se The Addams Family dostala 18. září 1964, kdy ABC uvedlo první ze šedesáti čtyř dílů seriálu, natočeného podle komiksu. Každá epizoda trvala přibližně půl hodiny a poslední se vysílala 8. dubna 1966. Dnes vlastní práva Sony Pictures Television. Seriál byl natočen černobíle a zvuk byl pouze mono. Taktéž černobílý a mono byl i seriál The Munsters, který běžel na CBS a byl Addamsovým konkurencí. Seriál začal 24. září 1964, tedy jen pár dní po Addamsových a skončil 12. května 1966, tedy jen pár dní po Addamsových.
Celkem bylo natočeno 70 epizod. Postavy i prostředí seriálu The Munsters nápadně připomínají Addamsovi, kteří ale běželi na konkurenční ABC. V roce 1988 byl seriál The Munsters natočen znovu, pochopitelně už s jinými herci. Jako vzpomínka na původní seriál byly zachovány černobílé titulky. Tento remake si ale diváky tolik nezískal. Už po skončení původního seriálu se v roce 1966 natočil film, který se v roce 1981 dočkal svého remaku.
Animované podoby se Addamsovi dočkali v roce 1975. V této verzi, která běžela až do roku 1973, ale nebydleli ve vile nýbrž v karavanu zařízeném ve viktoriánském stylu. Další odlišností této verze vysílané pro změnu na CBS byly rodinné poměry. Hlas Pugsley v této verzi patří tehdy osmileté Jodie Foster, která se později proslavila ve filmu Mlčení jehňátek. V roce 1977 byl natočen televizní film.
Hraný film se v kinech objevil až v roce 1991 (natočil Orion Pictures, práva pak prodal firmě Paramount Pictures), 1993 následovalo pokračování. V letech 1992 až 1995 běžel opět už na ABC nový animovaný seriál. 1998 se objevil rovnou na videu snímek od Warner Bros. Addams Family Reunion a seriál The New Addams Family, který ale hned v následujícím roce skončil. Tato verze se produkovala v Kanadě a vysílala na stanici Fox Family.
Animované postavičky rodiny Addamsových si dokonce zahrály i jako guest stars v jiném seriálu a to ve třetí epizodě série The New Scooby-Doo Movies. Tento díl se jmenoval Scooby-Doo Meets the Addams Family.
Addamsovi měli problém dokonce i s cenzurou. Když se natáčeli poprvé, tak se musely některé scény škrtnout, protože v nich byl příliš drsný humor. Mnoho kritiků si ale tehdy pobaveně všimlo, že Gomez a Morticia spolu mají mnohem láskyplnější vztah než řada jiných párů v americké televizi. Drsnost humoru se mohla naplno projevit teprve až ve verzích z devadesátých let, kdy došlo k uvolnění cenzury. Rodinné hodnoty jsou v podstatě tématem, které seriál netradičním způsobem řeší. Dokonce i v názvech filmů, které byly o Addamsových natočeny, se objevují různé narážky na slovní spojení rodinné hodnoty.
V letech 1989 až 1994 vyšlo celkem šest videoher. První byl Fester´s Quest pro Nintendo a Game Boye. Vyloženě jako promo vyšla v roce 1990 pro Game Boye hra The New Addams Family.
Jako inspirace pro dům, ve kterém Addamsovi bydlí, posloužila Charlesovi Addamsovi College Hall Pensylvánské univerzity ve Philadelphii, kterou kreslíř navštěvoval.