Jen do konce ledna je platné současné povolení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pro experimentální vysílání digitálního multiplexu společnosti Czech Digital Group (CDG) v oblasti Prahy a části Středních Čech. Firma využila možnosti dané jí diginovelou a požádala Radu o možnost šíření převzatého vysílání pěti stanic do doby ostrého provozu své sítě. RRTV bude o žádosti jednat na svém zasedání, které začíná v úterý 22.ledna.DVB-T vysílání firmy CDG nabízí domácnostem v Praze a okolí, které jsou vybaveny přístroji pro příjem pozemní digitální televize, v současné chvíli signál stanic TV Prima, Óčko, TV Noe, Public TV a Rádio Proglas. V žádosti adresované RRTV společnost požaduje registraci převzatého vysílání programů TV NOE, Public TV, Óčko, Rádio Proglas a TA3 tak, aby mohlo plynule pokračovat i po prvním únoru. Slovenská zpravodajská stanice TA3 již v tomto digitálním multiplexu vysílala, ale počátkem loňského ledna byla z něj odstraněna.
Dosavadní experimentální vysílání multiplexu CDG bylo vždy posvěceno jednoročním povolením RRTV. Prvního ledna letošního roku vstoupila v platnost novela o televizním a rozhlasovém vysílání, která umožňuje provozovateli sítě požádat o šíření převzatého vysílání do data začátku řádného provozu. CDG toho využila a o tuto možnost nyní Radu požádala.
Firma se chystá svoji nabídku nabídnout i mimo Prahu. Programového balíku CDG by ještě letos mohli dočkat diváci v dalších dvou velkých městech – Ostravě a Brnu. V těchto lokalitách v současnosti citelně chybí DVB-T signál Primy. „Uvidíme, jestli se nám pořadí dostat se i do Sušice , případně i Plzně,“ nastínil další oblasti, kam by se Prima chtěla se svým digitálním signálem prostřednictvím CDG dostat, výkonný ředitel stanice Petr Chajda na dotaz serveru Digizone.cz. Primu v červnu čeká zásadní programová lahůdka – fotbalové Euro a tak by jistě ráda co možná nejvíce rozšířila pokrytí svým signálem.
V dohledné době by se programová nabídka digitálních multiplexů v tuzemsku (ještě je provozují Radiokomunikace a.s. a Telefonica O2) měla rozšířit o nastupující digitální stanice Z1, TV Barrandov, Febio TV, RTA a TV Pohoda. Jak rychle se DVB-T vysílání rozšíří z Prahy, Brněnska, Ostravska, Domažlicka a Ústecka do dalších regionů, částečně závisí i na rychlosti přijetí Technického plánu přechodu na digitální vysílání (TPP). To je manuál, který stanovuje přesné postupy při přechodu z analogového pozemního vysílání v tuzemsku na vysílání digitální. Obsahuje proto i kmitočty, které připadnou jednotlivým multiplexům i termíny spuštění jejich řádného vysílání.
K přesnému znění TPP zaslali Českému telekomunikačnímu úřadu své připomínky vysílatelé, kabeloví, satelitní a IPTV operátoři, státní úřady i představitelé samospráv. Současným lídrům na českém televizním trhu (Nova, Prima, ČT) jde při této přelomové změně o zachování jejich majoritního vlivu a proto o svých připomínkách a požadavcích k TPP nechtějí veřejnosti poskytovat žádné bližší informace. O definitivní podobě plánu bude v březnu rozhodovat vláda.