Český telekomunikační úřad zveřejnil na svých stránkách základní rady pro příjem zemského digitální vysílání, uvádí to v tiskové zprávě. Jedním z důvodů spuštění poradny se stal fakt, že například na Plzeňsku není přechod pro řadu diváků přechod snadný. Pro digitální vysílání je charakteristické, že obraz při horším signálu „kostičkuje“ nebo „zamrzne“. Aktuální rozsah předpokládaného pokrytí jednotlivých vysílacích sítí je dostupný na internetových stránkách jednotlivých operátorů nebo Českého telekomunikačního úřadu − viz web.
„Přitom je třeba zdůraznit, že po zprovoznění základních vysílačů v příslušné územní oblasti (viz informace) a vyhodnocení skutečného rozsahu pokrytí bude v nedostatečně pokrytých lokalitách pokračovat výstavba dalších doplňkových vysílačů (druhotné sítě vysílačů),“ uvádí informace tisková mluvčí Dana Makrlíková.
Mezi hlavní zásady pro vyloučení problémů při instalaci (například při nastavení antény či set-top-boxu) úřad uvádí zejména: vyhovuje jakákoli anténa pro příslušné kmitočtové pásmo, je nutné věnovat pozornost i při použití vhodného svodu („ Jako anténní svod je nutné použít kvalitní koaxiální kabel pro pásmo UHF. Staré koaxiální kabely zpravidla nevyhovují. Při výměně starého koaxiálního kabelu je vhodné vyměnit i použitý koaxiální konektor (koncovku)“). Zvláštní pozornost je třeba věnovat nasměrování přijímací antény.