Live.atlas.cz a Jeden svět Vám přináší první virtuální kino na internetu pro všechny

Live.atlas.cz a Jeden svět Vám přináší první virtuální kino na internetu pro všechny

Nemůžete jít večer do kina? Chcete zůstat v teple domova a udělat si příjemný večer? Připojte se na internet a staňte se diváky prvního virtuálního kina.
Vůbec poprvé v České republice všem zájemcům nabízíme možnost prostřednictvím live.atlas.cz sledovat zdarma část festivalového programu na internetu.

Od 27. dubna do 5.května 2005 můžete na live.atlas.cz shlédnout každý den tyto filmy: Eshq, Kamenolom boží, Miluj bližního svého, Made in China a Soulský vlak vysvobození.
Filmy jsou k dispozici v kvalitách 200kBit, 450kBit a 800kBit a uživatelé si mohou vybrat kvalitu dle rychlosti svého připojení.

ESHQ Jaké jsou podoby lásky v muslimském světě? Jaké mají afghánské ženy představy o ideálním partnerovi a jak se vyrovnávají se stále dodržovaným zvykem, podle kterého je výběr budoucího manžela zcela v kompetenci rodičů? Studentka FAMU Jana Počtová se na vlastní pěst vydala do Afghánistánu, kde se ve velmi osobních rozhovorech s místními ženami snaží proniknout do jejich mentality.

KAMENOLOM BOŹÍ Mezi Velikonocemi let 2003 až 2004 natáčel štáb režiséra Břetislava Rychlíka v severních Čechách, jejichž „tělo“ i „duši“ výrazně poznamenalo uplynulé století, a to především v souvislosti s druhou světovou válkou, odsunem Němců, érou socialismu a s ní spojenou těžbou uhlí. Nicméně autoři filmu se pokusili zdejší krajinu zdánlivé nicoty vnímat jako východisko k setkání s projevy přírodní i lidské energie, která má sílu se prosadit i v prostředí „zmaru“. Životní nasazení aktérů filmu – básníka, důlního inženýra, podnikajícího vinaře, romské rodiny, satanské hudební kapely, sedláka a věřícího ekologa – jsou svědectvím toho, že život v nás i kolem nás zanikne teprve tehdy, když to sami připustíme.

MILUJ BLIŽNÍHO SVÉHO Před válkou žilo v Topoľčanech 3200 Židů, po válce 550, dnes už tam nežije ani jediný. Ti, kteří se vrátili z koncentračních táborů, se stali obětí pogromu v září 1945, tedy dávno po osvobození. Snímek Dušana Hudce zkoumá, proč a jak se něco takového vůbec mohlo odehrát. Byli to Slováci, nikoli Němci, kdo se rozhodl dokončit arizaci Topoľčan. Dokument Miluj bližního svého měl mít premiéru v květnu 2004 ve Slovenské televizi, její ředitel ale několik dnů předem jeho odvysílání zakázal s odůvodněním, že ve snímku zazní rasistické výroky. Dušan Hudec totiž hovořil nejen s pamětníky, ale i s lidmi, jejichž výroky jsou mrazivým varováním, že antisemitismus není v dějinách uzavřenou kapitolou.

MADE IN CHINA V ulicích amerického New Orleans probíhá každý rok o masopustu velkolepý karneval. Hlavní roli v něm hrají náhrdelníky z korálků. Tisíce jich vzduchem létají k těm, kteří se odvážili ve vřeštícím davu obnažit své intimní partie. Odkud tyto korálky pocházejí, je přítomným lhostejné. Ne tak dokumentaristovi Davidu Redmontovi, který se ve svém vynikajícím debutu vydává do čínské továrny ve speciální ekonomické zóně Fujian.

SOULSKÝ VLAK VYSVOBOZENÍ Zřejmě žádná jiná země v současné době neporušuje lidská práva svých občanů v takové míře jako Severní Korea. Každý měsíc se proto pokouší o útěk přes hranice do sousední Číny nespočet Severokorejců. Mnoho z nich k tomuto rozhodnutí přiměl i rozsáhlý hladomor, který si podle odhadů vybral za posledních deset let na tři miliony obětí. Zdaleka ne každému se však poštěstí se do Číny dostat. A i když se mu to podaří, musí dávat veliký pozor. V případě, že čínské úřady zadrží na svém území severokorejské běžence, vrátí je zpět. V rozporu s mezinárodními úmluvami jim totiž odmítají přiznat statut uprchlíků a zacházejí s nimi jako s ilegálními imigranty. Organizace Underground Railroad se jim snaží pomoci dostat se z Číny do dalších zemí. Jednou z vůdčích osobností této tajné organizace je Čon Ki-won, přezdívaný asijský Schindler, který je při riskantním přechodu čínsko-mongolských hranic i s dvanácti uprchlíky zadržen. Na nátlak nejrůznějších organizací, několika amerických senátorů i veřejnosti je po sedmi měsících z čínského vězení propuštěn. Každý měsíc však čínské úřady stále vracejí do Severní Koreje stovky uprchlíků, o jejichž dalším osudu lze jen spekulovat.

Společnost Pozitiv s.r.o. pro Vás připravila také ukázky z dalších festivalových filmů, které naleznete na live.atlas.cz

Společnost Pozitiv, s.r.o. se dlouhodobě zaměřuje na broadbandový obsah na Internetu. Provozuje Internetové vysílání rádií a poskytuje řešení v oblasti streamingu a videa on demand. Ve spolupráci s firmou Atlas.cz provozuje největší broadbandový portál live.atlas.cz. Disponuje distribuovanou infrastrukturou pro 20 000 současně připojených posluchačů a diváků. Společnost Pozitiv, s.r.o. je též partnerem společnosti Microsoft v oblasti audio a video streamingu a je již čtvrtým rokem Microsoft Windows Media Service Provider.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .