Prezident mediální skupiny Lagardére ČR Michel Fleischmann slaví kulaté výročí. Narodil se 8. února před šedesáti lety. Je synem básníka, překladatele a diplomata Ivo Fleischmanna a fotografky Staši Jílovské. Na českém i slovenském trhu se zapsal jako průkopník porevolučního soukromého rozhlasového vysílání.
Velkou část svého profesního života zasvětil právě rádiu. „Nejradši na něm mám obrázky, které vytváří v hlavě každého z nás. A u každého z nás jiné, spjaté s jeho životem,“ definuje Michel Fleischmann svůj vztah k rádiu. Začínal jako asistent režie a později i jako režisér rozhlasového pořadu věnovaného cestování a životnímu stylu v různých zemích. Tak se dostal i do čerstvě porevolučního Československa, kde pro rádio mapoval situaci v nově svobodné části východní Evropy. Související pozvání na ministerstvo zahraničí a debata s představiteli země přinesly do života Michela Fleischmanna osudový zvrat.
V březnu 1990, po desetileté zkušenosti z francouzského veřejnoprávního rozhlasu, se chopil nové výzvy a spustil vysílání prvního soukromého rádia Evropa 2. „K rozhodnutí mě přiměla moje tehdejší přítelkyně slovy, že takovou příležitost dostanu jen jednou za život,“ vzpomíná Fleischmann na dobu, která změnila jeho dosavadní bytí. Česky ale začíná vysílat až v červnu o rok později, poté co rádio získalo licenci udělenou ministerstvem kultury. Přesto, dle výzkumu, zná Evropu 2 po prvním roce vysílání 75% dotázaných.
Evropa 2 začala tehdy spolupracovat i s prvními slovenskými soukromými stanicemi. Její program přebíralo například Rádio Tatry nebo Top rádio. Ve stejném roce se Michel Fleischmann stává jedním ze zakladatelů Asociace provozovatelů soukromého vysílání, protože podle jeho vlastních slov, je vždycky dobře, když nemluví jednotlivci, ale média hromadně jako jeden hráč. Nejvýznamnějším projektem této skupiny se stala celoplošná stanice Frekvence 1, která odstartovala v roce 1993 a významně tak posílila portfolio této skupiny, jejíž hlavním produktem v té době bylo právě rádio Evropa 2.
Pod Fleischmannovým vedením postupně začaly v Lagardère vysílat další stanice: nová verze Rádia Bonton v roce 2006, lokalizovaná verze Evropy 2 pro Slovensko v roce 2009 a Dance radio, které v roce 2010 vzniklo spojením urban radia DJ a internetového Dance radia. V roce 2011 stál Fleischmann i u zrodu Asociace rozhlasových organizací, která by měla zajistit přirozenou komunikaci mezi veřejnoprávním a soukromým sektorem.
Michel Fleischmann je synem básníka, překladatele a diplomata Ivo Fleischmanna a fotografky Staši Jílovské. V roce 1969 emigroval i s rodiči do Francie. Vystudoval na pařížské Sorbonně francouzskou moderní literaturu (Sorbonne III). Dnes je prezidentem mediální skupiny Lagardére Active ČR, která zastřešuje rozhlasové stanice Frekvence 1, Evropa 2, Bonton, Dance radio či slovenskou Europu 2. Je členem představenstva Asociace provozovatelů soukromého vysílání (APSV) a „Rytířem umění a literatury Franouzské republiky“. Je ženatý a má dvě děti.
Přeji jubilantovi, tomu starému lišákovi a výbornému manipulátorovi pevné zdraví do dalších let a ať mu to stále vysílatelé baští:-(((
Já tedy nevím jak dobrý je manipulátor, ale zdá se, že v ČR mu ty manipulace moc nevychází, tedy spíše bych řekl, že tady má z ostudy kabát… To bylo řečí jak Lagardere spustí zpravodajskou televizní stanici, jak spustí hudební televizní stanici, jak spustí televizní kanál pro ženy atd. atd. Nedávno se zesměšnili pokusem o koupi Óčka aby se po té zjistilo, že na takovou koupi vůbec nemají peníze.
Takže ono mu víceméně nic nežli E2 a F1 nefunguje. DR už zničili. Bonton chtějí předělat na Blaník, protože jim nevynáší dle jejich představ. A jejich pokusy s internetem typou Koule také dopadly dost špatně. Takže nic moc, výsledky Lagardere v ČR.
Omyl, jeho fabulace nejsou nepromyšlené:-))))
Ale tak promyšlené může mít ledacos, ale vždy to nějak nedomyslel… Tedy Lagardere zde televizní stanici nemá. Na netu se jim také evidentně nesdaří a šířit jejich další stanice jako Bonton a Dance rádio se jim také evidentně nedaří. A dostat na FM jejich rádio PRO se jim také nezdařilo. Takže v podstatě, když padla první RRTV, jimi zřejmě podmazaná, která jim šla na ruku. Tak s ní v podstatě jejich sláva skončila a do dnes žijí, jen z toho. Až toto pomine, tak nejspíše pominou také.