Radiohrad by mohl v březnu zahájit vysílání

radiotv-archivPřibližně za měsíc by se do severomoravského éteru mohl vrátit Radiohrad. Stanice, které byla podle názoru soudu před lety protizákonně zamítnuta žádost o prodloužení licence, dosáhla podle vyjádření provozovatele dohody s Radou pro rozhlasové vysílání a je připravena k zahájení vysílání.

„Na jednání Rady dne 18.-20. ledna došlo ke smíru. Licence byla prodloužena do konce roku 2009, přiděleny jsou kmitočty Godula 97,4 MHz a Havířov 102,7 MHz,“ sdělil serveru RadioTV vlastník licence Milan Rašík. Toto vyjádření ovšem poněkud kontrastuje s nedávným vyjádřením předsedy RRTV Petra Pospíchala. „Se společností Radiohrad k dohodě v určeném termínu nedošlo. Návrhy pana Rašíka, které Rada obdržela po určeném termínu, jsme tlumočili soudu, který věc rozhoduje,“ řekl Pospíchal serveru Česká média v rozhovoru, který byl zveřejněn minulý týden.

To všechno odnes Čas…

Radiohrad o svou licenci bojuje již od roku 2001, kdy ji neobhájil ve standardních licenčních řízeních a předchozí RRTV jeho kmitočty přidělila Radiu Čas. V té době ovšem vstoupil v platnost nový zákon o rozhlasovém a televizním vysílání a ten umožňoval provozovatelům automatické prodloužení platnosti licence při splnění zákonem daných podmínek.

Radiohrad je sice splnil, ale stejně jako např. brněnskému Radiu Valc mu licence prodloužena nebyla z jednoduchého důvodu: kmitočty už byly přiděleny někomu jinému. Obě stanice se obratily na soud a obě spor vyhrály. Od té doby se hledaly náhradní kmitočty a pro Radiohrad by již údajně dvě frekvence měly být k dispozici.

Rašík: Březen je možný měsíc…

„Čekáme na dokončení letecké kordinace kmitočtů Godula 97.4 MHz, Havířov 102.7 MHz a na vyjádření soudu a nabytí právní moci. Od toho se odvíjí i stanovení data začátku vysílání,“ popisuje současnou situaci Rašík. Ve hře bylo přitom v minulosti více kmitočtů, RRTV odeslala na ČTÚ ke koordinaci také Třinec 88.5 MHz/200W, Český Těšín 87.6 MHz/150W a Ostrava 87.6 MHz.

Také schvalování kmitočtu Havířov 102.7 MHz nebylo jednoduché. Koordinace narazila na protesty z polské strany a v dubnu 2004 se RRTV usnesla, že bere na vědomí neúspěšnou koordinaci havířovské frekvence. „Havířov 102.7 MHz byl ke koordinaci zaslán s upravenými parametry,“ sdělil později Pavel Barák z úřadu RRTV.

Provozovatel Radiohradu je přes všechny problémy s hledáním kmitočtů optimistou. „Ze strany Radiohradu je vše připravené k znovuvysílání. Připravené jsou studia, technika, vysílače a lidi. Myslím si, že březen je docela možný měsíc. K programu se nechci vyjadřovat, abych nedal konkurenci možnost eliminovat začátek našeho vysílání,“ dodává Rašík.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: