Tento týden se opět konalo zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Rada vyhověla žádosti rádia Evropa 2 o snížení věkové hranice cílové skupiny a podílu domácí hudební tvorby. Naopak Radiu Most zamítla žádost o změnu licence.
RRTV po ústním jednání s provozovatelem ve správním řízení o změně programových licenčních podmínek rozhlasové stanice Evropa 2, na kterém se mj. seznámila se situací na trhu v oblasti základní programové specifikace Evropy 2 – Hot AC – a se vztahy sítě Evropy 2 a lokálních rozhlasových stanic, udělila souhlas k posunu zaměření na cílovou věkovou skupinu 12 – 30 let a snížení podílu tuzemské produkce v hudebním vysílání na nejméně 10 %; současně však odmítla zrušit určení času a rozsahu lokálního odpojení.
Radio Most požádalo regulační orgán o změnu licence. Společnost Radio Most, s.r.o. chtěla uvolnit svou frekvenci Terezín 90,5 MHz v čase od 5:00 do 24:00 hodin programu Rádia Blaník včetně názvu. Na otázku, zda povoluje zákon, aby Most vysílal na jednom kmitočtu program jiné stanice, RadioTV odpověděl mluvčí Rady Pavel Barák takto: „Není to snad v rozporu s některým ustanovením zákona, ale v zásadním rozporu s původním projektem, na který byla udělena licence, proto poměrem hlasů 4 – 3 – 3 Rada souhlas nevyslovila (již na předchozím zasedání minulý týden – pozn.aut.).“
Rada se kromě obvyklé agendy – projednávání některých změn ve společnostech provozovatelů, změn územního rozsahu vysílání nebo změn programových licenčních podmínek – podrobně zabývala žádostí Ministerstva financí ČR o součinnost ve věci hrozící arbitráže společnosti EMV, investora do televizní stanice TV3, proti České republice. RRTV dále pokračovala v projednávání žádosti provozovatele Prima Televize o prodloužení licence č. 01/94 na léta 2006 – 2018. Rozprava pokročila natolik, že Rada v této věci rozhodne již příští středu 2. července odpoledne.
Radní se na interním semináři za účasti přizvaných odborníků z Czech Digital Group, České televize, Českých radiokomunikaci, Českého vysokého učení technického a Testcomu seznámili s aktuálním stavem digitalizace televizního vysílání v České republice a v Evropě, očekávaným vývojem v nejbližších letech a jeho legislativními předpoklady, zejména s otázkou vytváření digitálních platforem (multiplexů).