Okolo padesáti studentů z Mandalaye bylo posláno na pět let do těžkého pracovního tábora, sdělili členové jejich rodin. Studenty zatkly barmské úřady v souvislosti s protesty… Takové a další zprávy přináší denně rádio Democratic Voice of Burma. Rádio v ledasčem připomíná Svobodnou Evropu. Vysílá ze zahraničí a podporuje návrat k demokracii. Nevzniklo ale na popud amerických úřadů nábrž z iniciativy barmských studentů. Funguje už patnáct let, teď se o něm ale hovoří častěji.
V poslední době média často citovala v souvislosti s nepokoji v Barmě stanici Democratic Voice of Burma (zkratka DVB). Svobodný Hlas Barmy je neziskovou organizací, která sídlí v norském hlavním městě Oslo. O chod rádia se starají barmští uprchlíci. Hlavním cílem je přinášet necenzurované informace o Barmě, která se dnes nazývá Myanmar, o vládnoucí juntě a také o politické opozici. Rádio založili barmští studenti po volbách v roce 1992, které tehdejší vojenská junta anulovala.
DVB není jen rádiem, ale také televizí. Zároveň provozuje internetový portál, kde je možné si nabízené informace přečíst, prohlédnout fotografie a také napsat svůj názor do diskusního fóra. Internetové stránky www.dvb.no jsou v angličtině, barmštině a pak v etnických jazycích, Arakan, Kachin, Karen, Karenni a Shan.
Rádio vysílá od července 1992. Do Barmy (Myanmaru) se jeho program šíří přes krátké vlny. Od dubna letošního roku vysílá dvakrát denně vždy po hodině. Ráno od šesti do sedmi hodin místního času (23.30 – 0.30 GMT) na frekvenci 9 490 kHz a pak večer od devíti do deseti lokálního času (14.30 až 15.30 GMT) na 15 480 a 17 625 kHz . 28. října se frekvence změní. Ranní vysílání poběží na 5 955 kHz a večerní na 17 495 kHz.
28. května 2005 DVB jednak rozšířilo svoje rozhlasové vysílání a za druhé zahájilo vysílání satelitní televize. Organizace, která provoz tohoto neziskového média zajišťuje, doufá, že se tak podaří oslovit více jak deset milionů diváků. Barma má 43 milionů obyvatel. Televizní vysílání DVB je prvním svobodným a nezávislým televizním kanálem v barmštině. Na jeho financování se podílejí například Free Voice of the Netherlands, National Endowment for Democracy (americká organizace, která de facto za peníze ministerstva zahraničí USA financuje a podporuje opozice a další instituce v řadě zemí světa) a Freedom of Expression Foundation. Kdokoliv, kdo má přístup k internetu a vlastní platební kartu, může jednoduše pomocí pár kliknutí zaslat malý finanční dar. Formulář pro případné donátory DVB na portálu Paypal.com je přednastaven na 25 USD, každý se ale může rozhodnout pro libovolnou částku.
Živé vysílání či podcast na anglickém webu k dispozici není. Příspěvky jsou zde ale v textové podobě. Zájemci se můžou přihlásit i k emailovému odebírání zpráv. RSS kanál stránka nenabízí.
Democratic Voice of Burma se snaží dodržovat následující cíle. Připravovat posluchačům nestranné a přesné informace. Dále podporovat porozumění a spolupráci etnických a náboženských menšin v Myanmaru. Dalším cílem je podpora a posílení nezávislého veřejného mínění a umožnění sociální a politické konfrontace. Posledním z důležitých bodů, kterých se DVB drží, je zprostředkování demokratických ideálů a lidských práv pro lid v Myanmaru.