V třetí části článku se budeme věnovat krajům na východě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský a Vysočina. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu II.-III.Q 2004, oranžově výsledky za I.-II.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.
Kraj Vysočina
Výsledky poslechovosti na Vysočině netřeba dlouze komentovat, protože k žádným zásadním změnám nedošlo. Za zmínku stojí pouze vzestup Frekvence 1 meziročně o 24 tisíc posluchačů a pozvolné nárůsty místního studia ČRo.
Jihomoravský kraj
Ačkoliv v celostátním měřítku je brněnské studio ČRo stále velmi úspěšné, v domácím Jihomoravském kraji došlo k dalšímu výraznému poklesu, konkrétně o 32 tisíc posluchačů. Díky tomu se do čela dostala Frekvence 1, která meziročně nabrala 44 tisíc příznivců. Zajímavý je ještě rostoucí trend u Evropy 2 a Radia Petrov.
Olomoucký kraj
Na Olomoucku se po dlouhé době vzmohlo lokální Radio, uničovské Rubi postoupilo na čtvrtou příčku. I zde se ověřuje fakt, že ČRo Brno se v poslední době daří všude mimo domácího kraje. Zajímavý je sestupný trend ČRo 1 – Radiožurnálu, díky němuž se v čele drží Radio Impuls.
Zlínský kraj
Zlíský kraj je stále ještě baštou Radiožurnálu, ovšem i zde boduje ČRo Brno, které meziročně nabralo 22 tisíc posluchačů. Polepšila si také Evropa 2 a v očekávaném nárůstu Pokračovalo také Radio Čas. Opačným směrem míří obě nejúspěšnější celoploška a hlavně lokální Radio Zlín.
Moravskoslezský kraj
Radio Čas si opět drží pozici lídra, jeho náskok před druhým Radiožurnálem dosahuje 78 tisíc týdenních posluchačů. V souboji Radia Orion s Kiss Moravou se lépe vedlo prvně jmenovanému, o téměř 40 tisíc posluchačů si polepšila Evropa 2.