V první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2002 a šedě čísla za druhé a třetí čtvrtletí loňského roku.
Kraj Praha
Velmi smutný je pohled na desítku nejposlouchanějších rádií v Praze, ve které kromě Fajn Radia všichni ztratili. V Praze se totiž za tři měsíce ztratilo skoro 50 tisíc posluchačů. Nejhůře to pocítily celoplošky, Radiožurnál, Impuls, F1 i E2 oslabili v průměru o 15 tisíc posluchačů a vydělal na tom Blaník postupem o dvě příčky nahoru.
Středočeský kraj
Ze středočeské Top ten se prakticky vytratily pražské hitové stanice. Posledním zástupcem Prahy je Kiss 98fm, Bonton, City a Fajn se do desítky vůbec nedostaly. Jinak stojí za zmínku pouze propad Frekvence 1 a nárůst Evropy 2, které si tímto vyměnily pozice.
Karlovarský kraj
Výsledky vedoucí dvojky Egrensis-Dragon jsou jako obvykle velmi rozkolísané, ale pořadí se tentorát neměnilo. Mezi celoplošnými stanicemi jsou stále velmi těsné rozdíly, ale pokles Evropy 2 zajistil třetí příčku Impulsu. Poněkud překvapující je slabý výsledek Šumavy, která loni v Karlových Varech spustila dokrývač.
Plzeňský kraj
Radio FM Plus se opět zvedá a na svého největšího konkurenta Kiss Proton má náskok více než třicet tisíc. Zajímavé jsou nárůsty Karolíny a hlavně plzeňského studia ČRo, které stejně jako studia v Brně a Budějovicích dokázalo ve svém kraji porazit mateřský Radiožurnál. Mezi celoplošnými stanicemi stojí za zmínku ještě poměrně velký propad Evropy 2.
Ústecký kraj
Blaník svou pozici v Ústeckém kraji ještě posílil, ale vzhledem k tomu, že v jeho výsledku jsou započítáni posluchači Radia Tep, není jeho nárůst nijak oslňující. Celoplošná rádia si víceméně udržují pozice, zajímavý je nárůst chomutovské Agary, která za tři měsíce přeskočila North Music i Most.