V třetí části článku se budeme věnovat krajům na východě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský a Vysočina. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu IV.-I.Q 2005, oranžově výsledky za III.-IV.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.
Kraj Vysočina
Radio Vysočina své bezkonkurenční postavení v kraji ještě více posiluje, zatímco jeho pronásledovatelé ztrácejí. Svou pozici si po krůčcích buduje jihlavské studio ČRo.
Jihomoravský kraj
Do čela jihomoravského žebříčku se vrátil ČRo Brno, zatímco Frekvence 1 klesla až na třetí příčku. Souboj Kiss Hády s Krokodýlem tentokrát vyzněl jasně pro Kiss a za zmínku stojí ještě vzestup Radia Blaník.
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj si stále drží unikátní postavení v tom, že čtyři nejposlouchanější stanice mají své sidlo v Praze. Vedoucí pozici si drží Frekvence 1, nejúspěšnější lokální stanicí je ČRo Olomouc, největší pokles postihl Radio Rubi. Radio Hity, Kiss Morava nebo Orion s vysílači v kraji se do olomoucké Top 12 nevešly.
Zlínský kraj
Ve Zlíském kraji stále vede ČRo 1 – Radiožurnál a druhé místo si pojistilo Radio Zlín. Meziročně získal nejvíce Kiss Publikum, naopak ztrácí místní AZ Radio. Za očekáváními zůstávají výsledky Radia Čas, které bylo předstiženo i Radiem Apollo.
Moravskoslezský kraj
Radio Čas si drží pozici lídra, jeho náskok před druhou Frekvencí 1 dosahuje 75 tisíc týdenních posluchačů. Meziročně si zde nejvíce polepšila Evropa 2, která již předstihla i Radio Orion.