Před čtyřmi lety se ve velkém stylu slavilo desáté výročí stanice, která je zaměřena na národnostní menšiny v kosmopolitním Berlíně. Stanice, kterou si cenili nejen menšiny ale i řada odborníků, končí. Na svých stránkách děkuje posluchačům za přízeň a vyjadřuje naději, že na stanici nezanevřou a zůstanou s ní až do polsedních dní.
Důvodem je nedostatek financí. Rádio se odmlčí 31. prosince 2008. Známé vysílání v němčině a sedmnáctce dalších jazyků skončí po čtrnácti letech. Za tu dobu si stanice dokázala vybudovat své pevné místo na berlínské scéně. Denně si multikulti naladilo 37 tisíc posluchačů. Stanice tak dosahovala podílu na trhu 0,8 procent. Vysílání v jazycích menšin, které obývají Berlín, bude pokračovat. Jen už se nebude odbavovat z Berlína ale z Kolína nad Rýnem. Berlínská frekvence 96,3 MHz bude od 1. ledna 2009 šířit multikulturní program Funkhaus Europa, který pochází z dílny kolínského WDR.
Berlínsko-braniborský rozhlas rbb se potýká s nedostatkem financí, který řeší rušením pracovních míst (do konce letošního roku 320) a nebo stanice multikulti. Podle ředitele rozhlasu rbb Christopha Singelnsteina ale nikoho z 28 stálých zaměstnanců radia multikulti nepropustí. Uplatnění se bude snažit najít i pro externí spolupracovníky, které se pokusí zaměstnat v jiných programech.
Za bolestivý zásah do programové rozmanitosti považuje zrušení multikulturní stanice i intendantka rbb Dagmar Reim. Ta veřejně poděkovala intendantce WDR Monice Piel za možnost nahradit multikulti stanicí Funkhaus Europa. Ten je paradoxně mladší než původní berlínská stanice. Multikulti začalo vysílat v roce 1994. Kolínský program vznikl v roce 1998.
Rbb bude podle odhadů v roce 2009 chybět 54 milionů euro. Jedním z důvodů, proč je na tom rbb hůře než ostatní zemské rozhlasy, má být ten, že v Berlíně a Braniborsku je 14,5% domácností osvobozeno od placení koncesionářského poplatku. Průměr u ARD je přitom 9%. Z regionu se prý navíc řada lidí stěhuje pryč a řada dotací, které měly přijít, nedorazila.