Radio-télévision belge de la Communauté française je veřejnoprávním vysílatelem pro francouzsky mluvící obyvatelstvo Belgie tedy pro Valony. Do roku 1960 se RTBF jmenovalo Institut National de Radiodiffusion (INR). Do roku 1970 se pak používalo označení RTB. Současná značka je známá od roku 1970. RTBF vysílá pět rozhlasových a tři televizní programy. Rádia jsou La Premičre, VivaCité, Musiq’3, Classic 21 a stanice pro mladé Pure FM. Televizní programy jsou jednak národní okruhy La Une a La Deux a pak ještě satelitní RTBF SAT. RTBF se společně s dalšími vysílateli z frankofonního světa podílí na programech stanice TV5.
Pro vlámské obyvatelstvo Belgie vysílá Vlaamse Radio – en Televisieomroep (VRT). Do roku 1991 se používal název Belgische Radio – en Televisieomroep (BRT). VRT vysílá v Holandštině televizní programy één, Canvas a Ketnet a rozhlasové programy Radio 1, Radio 2, Klara, Studio Brusel a Donna. Pro posluchače v zahraničí se přes krátké a střední vlny vysílá stanice Radio Vlaanderen Internationaal. Přes satelit pak vysílá do zahraničí televize BVN-TV. Tu VRT připravuje ve spolupráci s nizozemským veřejnoprávním vysílatelem Publieke Omropen.
Pro německy mluvící obyvatelstvo východní Belgie zajišťuje veřejnoprávní vysílání Belgischer Rundfunk BRF. Podle svých stránek tady pracuje 65 stálých zaměstnanců, kteří ve městě Eupen zajišťují provoz tří rozhlasových a jednoho televizního programu. Kromě Eupenu jsou studia ještě v Bruselu a ve městě Sankt Vith. Televizní stanice BRF (dříve KA3) se zaměřuje především na regionální aktuality. Přijímat se dá pouze v kabelových rozvodech. Program z tvorby BRF se několikrát opakuje. O víkendu se pak ve spolupráci s regionálním programem sousední francouzsky mluvící oblasti Télévesdre vysílá týdenní souhrn. Tři rozhlasové stanice se odlišují hlavně hudbou. BRF1 hraje pop a rock, BRF2 šlágry a lidovou hudbu. Informační obsah je ale stejný. Třetí rozhlasový program je určen pro posluchače v Bruselu. Vysílá totiž jen na jediné frekvenci a to Brusel 95,2 MHz. Program se připravuje ve spolupráci s německou stanicí Deutschlandfunk. Speciálně pro bruselské publikum je od pondělí do pátku připraven pořad Treffpunkt Brüssel, kde se obyvatelé evropského hlavního města dozvědí vše o dění v Bruselu.
První vysílání v němčině začalo v Belgii už 1. října 1945 v Bruselu přes střední vlny. V roce 1961 začalo vysílání na VKV. Regionální studio v Eupenu bylo otevřeno v roce 1975. BRF se sem přestěhovalo v roce 1977. Zákonem z 18. února 1977 bylo založeno BRF jako veřejnoprávní vysílatel pro německy mluvicí obyvatelstvo Belgie. Program se postupně prodlužoval a v roce 1983 bylo navíc otevřeno studio v Sankt Vithu. V roce 1993 vznikl společný televizní program BRF a BBC. Při příležitosti padesátého výročí zahájení německého vysílání v Belgii (1995) byl v Eupenu otevřen nový rozhlasový dům. Jeho stavební řešení umožňuje pořádání výstav, diskusních pořadů a vůbec komunikaci s diváky a posluchači. Kromě zmíněných 65ti stálých zaměstnanců pracuje pro BRF řada moderátorů zábavných a hudebních pořadů externě.
V roce 1998 stálo BRF u zrodu komerčního hitového rádia 100´5 – das Hitradio. To dostalo od BRF k dispozici i frekvenci 100,5 MHz. V současnosti má BRF podíl ve společnosti provozující RADIO 3000.
V německy mluvící Belgii ještě vysílá stanice Fantasy Dance FM 96,7. Tato komerční stanice svým signálem zasahuje i na území Německa. Fantasy Dance FM vzniklo v roce 2001 přeměnou z Radia Fantasy Raeren (RFR). To bylo od roku 1984 pokračovatelem Radia Benelux, první německy mluvící komerční stanice v Belgii. Ta vysílalo od roku 1981 jako lokální stanice ze střechy hotelu ve městě Hohen Venn. Výkon vysílače 100 Wattů nebyl sice nijak valný, ale s odpovídajícím přijímačem bylo možné signál zachytit až v Kolíně nad Rýnem nebo Düsseldorfu. V Severním Porýní Vestfálsku tak Radio Benelux působilo jako určitý druh pirátské stanice. Německé úřady ale neměly žádný nástroj, jak stanici umlčet.
V současnosti vysílá Fantasy Dance FM 96,7 aktuální hity klubové scény (techno, dance, house, hardstyle, hardcore, black music, hip hop, R´n ´B a soul). Jméno si stanice udělala hlavně díky spojení s diskotékou Himmerich z vysílá přímé přenosy. Rádio zároveň vydává vlastní kompilaci Fantasy Dance Hits. Kromě toho tady působí řada významných DJs jako např. DJ Picco.