15. května 1926 (tedy před 80ti lety) začala vysílat první rozhlasová stanice jihovýchodní Evropy. Už na konci roku měla 4 tisíce přihlášených posluchačů. Rádio Záhřeb bylo původně privátní, na konci druhé světové války bylo zestátněno. V den třicátého výročí zahájení vysílání 15. května 1956 začalo v Chorvatsku televizní vysílání. Na vrchu Sljeme nedaleko hlavního města se tehdy také postavily nové vysílače.
Hrvatska Radiotelevizija (HRT) v současnosti provozuje tři celoplošné televize, tři celoplošná rádia a osm regionálních. Hlavním sídlem je Záhřeb. Celé HRT se skládá ze tří institucí. Hrvatski radio, které zajišťuje rozhlasové vysílání, z televize Hravtaksa televizija a hudebního vydavatelství Glazbena proizvodnja. Od 14. listopadu 2003 kontroluje HRT programová rada, která má jedenáct členů volených parlamentem. Programová rada rozhoduje i o generálním řediteli HRT, který je volen na čtyři roky.
Chorvatská veřejnoprávní televize vysílá programy HRT 1, HRT 2 a HRT Plus. HRT 1 nabízí například zpravodajství (relace Dnevnik), talkshow jako Latinica a Otvoreno nebo soutěže. Na prvním programu se vysílá i soutěž Tko želi biti milijunaš?, čili Chcete být milionářem. HRT 2 je vyhrazeno především sportu a zábavě. Do roku 2004 existoval i třetí terestrický program HRT 3, jehož frekvence převzala komerční televize RTL Televizija. HRT Plus je speciálním programem vysílaným přes satelit a po kabelu. Kvůli autorským právům je většina satelitního vysílání zakódována. Výjimku tvoři části prvního programu a rozhlasové stanice. Pro Chorvaty žijící v zahraničí vysílá HRT Satelitski Program a rozhlasová stanice Glas Hrvatske. Jejich vysílání je určeno jak Chorvatům v Evropě tak i v severní i jižní Americe a Austrálii.
Program rozhlasových stanic HR 1 a HR 2 obsahuje směsici zpráv, zábavy, dokumentů a hudby. Kulturní pořady a klasickou hudbu vysílá HR 3. Sljeme, Dubrovník, Knin, Osijek, Rijeka, Split a Zadar jsou regionální stanice. Pro posluchače v zahraničí vysílá Voice of Croatia.
Už začátkem devadesátých let se na trhu objevila konkurence v podobě komerční televize. Chorvatská Nova TV vysílající od listopadu 2000 patří stejně jako česká Nova do skupiny CME. V roce 2004 rozhodla vláda o privatizaci třetího veřejnoprávního okruhu, na kterém začala vysílat RTL Televizija někdy též nazývaná RTL Hrvatska. Skupina RTL Group drží 65,5% televize. RTL začalo v Chorvatsku vysílat 30. dubna 2004. Německému RTL se chorvatská pobočka podobá nejen logem ale také programem. Shodné jsou formáty i čas jejich vysílání. RTL vysílá v Chorvatsku bulvární magazíny Exploziv a Exkluziv, talkshow Sanja, reality –show Big Brother a nekonečný seriál Zabranjena Ljuba. Chybět nesmí úspěšná produkce německé RTL Alarm für Cobra 11. A pak také řada amerických seriálů a občas i sportovní přenosy. Fotbal a box. Hlavní zpravodajská relace Vijesti se vysílá od 18.45. RTL Televizija vysílá pomocí terestrických vysílačů a pak také kódovaně přes satelit. RTL je po HRT 1 druhým nejsledovanějším programem Chorvatska.
Chorvatská Nova nabídla jako první v této zemi reality show. První byla americký Survivor a Temptation Island. Nové talenty hledali v pořadu Story Supernova, který později nahradila chorvatská verze formátu Pop Idol Hrvatski idol. Nova přišla i s prvním původním chorvatským sitcomem Naša mala klinika, která začala v listopadu 2004. V červnu 2005 začal další sitcom Bumerang. Ve vysílání nechybí samozřejmě ani americké filmy a seriály a formáty jako Lost nebo Desperate Housewives. Za zmínku ještě stojí seriál Laku noć, Hrvatska (Dobrou noc, Chorvatsko). To je animovaná parodie zpráv a televizních pořadů. Skládá se ze tří hlavních částí. Zpráv, sportu a počasí. Nechybí ani parodie reklam. Jedná se tedy o jakési animované Tele tele. Vlastní produkce pak ještě jsou různé zábavné pořady a přímé přenosy z alpského lyžování a boxu nazývaného K-1.
Hudbu chorvatským divákům servíruje Croatian Music Channel CMC společnosti Autor d.o.o., která je zároveň většinovým vlastníkem labelu Croatia Records. CMC vysílá od 1. června 2005 24 hodin denně výhradně chorvatskou hudbu. Žánrově se jedná o pestrou škálu videoklipů a koncertů všech možných stylů. Program je možné sledovat přes satelit v Evropě, severní Africe, na Blízkém Východě a pak také v Americe. Od pondělí do čtvrtka od 7.00 do 9.00 a od 16.00 do 20.00 a od pátku do neděle od 17.00 do 24.00 vysílá nekódovaně. Ke kódování se používá Viaccess 2.5. Stanice vysílá přes Eutelsat Hotbird 6, 13° východně na frekvenci 12 520 MHz, polarizace vertikální, SR 27 500, FEC ¾.