Realizaci ambiciózního projektu brněnských vysokých škol na vybudování společné studentské rozhlasové stanice brání nejen nedostatek volných vysílacích frekvencí v jihomoravské metropoli, ale hlavně neschopnost představitelů jednotlivých škol dohodnout se na společném postupu. Několikaletá snaha se zatím vytrácí v nenávratnu. V jihomoravské metropoli tak studenti v současnosti provozují jen dvě kolejní rádia: Káčko a Downtown, šířená po areálu kolejí prostřednictvím interní počítačové sítě a dále kolejním rozhlasem.
Část členů katedry žurnalistiky FSS MU, spolu se skupinou lidí z Janáčkovy akademie múzických umění, stála před několika lety u zrodu smělého projektu rozhlasové stanice, na jejímž vysílání by se podílely všechny brněnské vysoké školy. Kromě Masarykovy univerzity a Janáčkovy akademie múzických umění mělo na rádiu participovat i Vysoké učení technické, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita, Veterinární a farmaceutická univerzita a brněnská Vojenská akademie. Součástí návrhu bylo i schéma rozdělující vysílací čas mezi jednotlivé školy.
JAMU má studenty mluveného herectví, z nichž někteří se již osvědčili na brněnských komerčních rádiích. Studenti žurnalistiky z FSS MU by na oplátku zajistili zpravodajství a dravou publicistiku, lidé z VUT technické zázemí a vizuální prezentaci… Vysoké poslechovosti média měl nahrávat fakt, že Brno patří k městům s největší hustotou vysokoškolských studentů na počet obyvatel.
Projekt nebyl nijak technicky náročný. Vysílač měl pokrýt signálem jen střed Brna. Pro zajištění vysílání by postačila jedna místnost s mixážním pultem, přehrávačem kompaktních disků a minidisků. Návrh studia, zahrnující i dabingové pracoviště, v němž by se zacvičovali studenti ateliéru rozhlasové a dramatické tvorby JAMU, ale prováděla firma, která již vybavila jedno brněnské komerční rádio. Investice tak byla vyčíslena na 1,9 milionů korun. Jako vhodný objekt pro umístění vysílacího zázemí bylo vybráno nové výukové a ubytovací centrum JAMU Astoria, sídlící v Novobranské ulici. Tento projekt ale zřejmě definitivně ukončilo nedávné úmrtí jeho hlavního iniciátora, prorektora JAMU Petera Scherhaufera.
Možností zatím zůstává vysílání prostřednictvím sítě Internet, které není licencováno ani omezováno žádným zákonem. I provoz vychází levněji. Otázkou zůstává, kolik studentů by si takové vysílání mohlo poslechnout. Na internetové vysílání hodně spoléhá již několik let připravovaný multimediální projekt Fakulty výtvarných umění VUT Brno, zahrnující videokonference na témata z oblasti umění, vědy a techniky, ale i klasické rozhlasové vysílání. Možným řešením jak toto vysílání zpřístupnit více zájemcům i bez existence vysílače, je podle představitelů VUT signál z internetu dále šířit pozemní cestou, například kolejními rozhlasy, jako v případě Káčka a Downtownu (na podobném principu funguje Rádio Tesco, které vysílá v brněnském obchodním domě, ale jeho program je po internetu přenášen i do ostatních poboček v republice). I projekt VUT však podle jednoho z jeho duchovních otců, Zdeňka Mezihoráka, zůstává zatím kvůli neshodám mezi vedením fakulty a rektorátem VUT uvězněn na mrtvém bodě.