Nový francouzský zpravodajský kanál France 24 zahájí svoje vysílání 6. prosince 2006 ve 20h20. Informoval o tom ministr kultury Renaud Donnedieu de Vabres na internetových stránkách francouzské televize France3. Slogan „Aktuality z celého světa 24 hodin denně“ naznačuje, že se chce nový kanál přiblížit stanicím CNN, BBC nebo Deutche Welle.
Vysílání bude probíhat v angličtině a francouzštině, později i ve španělštině a arabštině. Budou ho moci sledovat lidé v Evropě, v Africe, na Blízkém a Středním Východě a pro začátek v New Yorku a Washingtonu. Rozpočet 86 miliónů euro zdaleka převyšuje rozpočty ostatních kanálů, které se soustředí na mezinárodní publikum. Jedná se o televize CFI, TV5 a Arte.
Francouzsko-německý kanál Arte vysílá pořady o světovém kulturním dění.CFI je mezinárodní veřejnoprávní televize, která vysílá své programy v Evropě, Africe, Asii a arabském světě. Většina programů je přístupná ve francouzštině a angličtině, některé také v arabštině a portugalštině. Patří spolu s TV5 (frankofonní kanál) pod veřejnoprávní skupinu France Télévisions, která je spoluvlastníkem nového zpravodajského kanálu France 24.
Generální ředitel televize France 24 Alain de Pouzilhac v rozhovoru pro deník Le Figaro řekl, že chce nová televize nabídnout divákům „názorovou různorodost“, ale její pohled na svět se bude samozřejmě opírat o „francouzské hodnoty“. France 24 má být důstojným konkurentem anglosaskému zpravodajství, které doposud ovlivňuje celosvětové mínění.
Projekt zpravodajského kanálu, který by prezentoval francouzské názory v celém světě (obzvlášť v Africe) vznikl již v roce 1987 a inicioval ho tehdejší premiér Jacques Chirac. V roce 1997 navrhl premiér Alain Jupé sjednotit televizní stanice, které doposud vysílaly na mezinárodní úrovni do jediné stanice TÉLÉ FI (France Internationale). V zápětí nastoupila k moci levice a zachovala původní podobu médií.
V roce 2002 projekt znovu prosazuje v rámci prezidentské kampaně Jacques Chirac, ale hlavní impuls teprve přijde. V únoru 2003 má francouzský ministr zahraničí Dominique de Villepin projev před Radou bezpečnosti OSN na téma konfliktu v Iráku. Tento kritický projev následuje veliký aplaus, který americké televizní stanice CNN a Fox News cenzurují. Francie je pohoršena a urychluje vznik televizní stanice, která by jí zapojila do celosvětové mediální bitvy.V prosinci 2006 tedy spatří světlo světa nový zpravodajský kanál France 24.