V sobotu 16. března skončila historie Radia Melody a započala éra Radia Olympic. Formát zahraničních hitů osmdesátých let se ukázal býti pouze přechodným a stanice pod novým názvem a novým vedením přeladila na Soft Rock a vyhranila se proti Radiu Beat a Kiss 98fm.
Osmdesátky vydržely jen dva týdny
Zahraniční muzika osmdesátých let přinesla do pražského éteru příjemné oživení, nadšení rozhlasových příznivců ale trvalo pouhých 14 dní. Podle předpokladů šlo totiž jen o dočasný krok, který měl vzbudit publicitu, odradit původní posluchače a připravit prostor pro konečné přeformátování na soft rockovou stanici. Tento záměr avizovalo již před měsícem angažmá Radima Koziela ze zlínského AZ Radia, které je orientováno právě na rockovou muziku.
MMS kontra RadioNet
Když se do vedení Radia Melody dostal Petr Král z rozhlasového domu City/Blaník, mnohé naznačovalo, kam Melody pod novým názvem zamíří. Konkurenční Kiss 98fm v Praze už dlouho ovládá posluchače se zájmem o rockovou a oldies muziku a když Kiss v lednu rozjel také čistě rockové Radio Beat, stal se RadioNet jasným vládcem tohoto segmentu rozhlasového trhu v Praze. Myšlenka přeformátování Radia Melody z country na soft rock je tedy jasná: Proč konkurovat Country Radiu, které je v naší stáji, když rockové posluchačstvo zcela ovládá konkurence?
Radio Olympic – hudba především…
Základy současného formátu Radia Olympic vycházejí z dnes veleúspěšného formátu Radia Blaník. Jednoznačné zacílení na starší čast populace (orientačně 35 – 55 let), jednoduché zpravodajství a muzika šedesátých až devadesátých let s velkým podílem domácí tvorby. Zásadní odchylkou je právě výrazné posílení rockové složky na úkor country a popu, díky kterému má jít Olympic po krku rádiím Beat a Kiss 98fm. Hlavním sloganem stanice je heslo „Rádio Olympic, hudba především“ a mělo by být záhy podpořeno rozhsáhlou propagační akcí.