Usiluje o pravomoc pro kontrolu nad vysíláním internetových televizí.
Rada pro vysílání a retransmisi (RVR) na Slovensku by mohla novou možnost získat od letošního prosince. Z návrhu novely zákona o vysílání však vyplývá, že by obsah neovlivňovala v takové míře jako u klasických televizních stanic. Celou úpravu zákona musí ještě schválit Parlament SR, pokud tak učiní, budou nová pravidla účinná od 1.prosince.
Pochopitelně se snáší vlna kritiky, jedním z odpůrců je i bývalý generální ředitel Slovenské televize a šéf internetového projektu MeToo Richard Rybníček. V rozhovoru pro server Medialne.sk kritizoval mimo jiné i iniciativu Evropské unie a ministerstva kultury týkající se regulací on-line videií: „Považuji to za hloupost. Internet je svobodné médium a podobná regulace mi přijde nezdravá. Internet zřejmě časem přirozeně dospěje pod nějakou legislativní úpravu, především v otázkách nelegálního stahování a podobně. Na druhé straně regulovat video a tvrdit, co se smí a co nesmí ukazovat na videoserverech nechápu,“ uvedl v rozhovoru. Navíc média, jak se tvrdívá, nevychovávají ani nevzdělávají, to podle něj dělá škola.
V případě, že bude novela schválena, bude moci rada udělovat sankce třeba v případě, pokud se objeví pořady ohrožující lidskou důstojnost. Poskytovatelé televizí i videí budou muset jednotlivé programy či klipy na požádání opatřit logem informujícím o nevhodnosti pro určitou věkovou kategorii mladistvých. Tuto povinnost mají v současné době jen klasické televize. Internetový provozovatelé ale nemusí na rozdíl od stanic zajišťovat objektivnost a nestrannost zpravodajství. Nevztahují se na ně ani některá ustanovení spojená s reklamou.
Pro vysílání nemusí internetové televize žádat licenci, svůj start ale musí oznámit radě. Úpravy se netýkají internetového vysílání současných televizí, které vysílají klasicky, vztahují se jen na vysílání provozované výhradně prostřednictvím internetu. Důvody změny zákona jsou nutné kvůli sladění s normou Evropské unie. Ministerstvo neakceptuje výzvy různých aktivistů volajících po svobodě tohoto média.