Poměrně narychlo oznámené vypnutí analogového vysílání ČT2 z plzeňského vysílače Krkavec v souvislosti se spuštěním veřejnoprávního digitálního multiplexu na stejném kanále ze sousedního Krašova způsobilo velké starosti části západočeských sportovnívh fanoušků. Někteří obyvatelé Plzně nejsou vybaveni na příjem digitálního signálu stanice, která přináší 24 hodin denně sportovní přenosy a záznamy z Pekingu. Další problém přineslo spuštění krašovského multiplexu v Karlových Varech, kde rušilo místní převaděč analogové ČT1.
Dost komplikací přineslo rychlé spuštění veřejnoprávního multiplexu z Plzně – Krašova na 34. kanálu, ke kterému došlo 28. července. Tento termín nebyl dopředu výrazně avizován ani Českou televizí, jejíž čtyři stanice tato digitální síť šíří, ani provozovatelem (České Radiokomunikace). Původně bylo stanoveno více dřívějších termínů, ale z různých důvodů (stálé průtahy v procesu české digitalizace, červnové zrušení výběrového řízení na provozovatele multiplexu) byl start několikrát posunován. Dokonce se uvažovalo až o zářijovém termínu po skončení letošního největšího sportovního svátku, jehož nejvýznamnější vrcholy zprostředkovává právě ČT2.
Nakonec ČT podepsala narychlo s ČRa smlouvu o šíření experimentálního vysílání v Plzni a převážil názor, že je lepší nabídnout Plzeňanům v digitální kvalitě celou čtveřici veřejnoprávních kanálů včetně ČT4 Sport, která přináší alternativní proud obrázků a průvodního slova z dalších pekingských sportovišť. A to i za cenu pouhé desetidenní lhůty, která zbývala od spuštění sítě do zahájení olympijských her. Mnozí sportovní fandové nečekali na nejisté DVB-T vysílání a pořídili si satelitní příjem či předoplatné u IPTV a kabelových operátorů. Mnozí z těch, kteří spoléhali jen na pozemní signál, splakali nad výdělkem. Jedná se zejména o obyvatele panelových sídlišť závislých na společných anténách, jejichž zastaralost a špatná průběžná péče neumožňuje jejich použití pro příjem digitálního signálu a následného rozvodu do jednotlivých domácností. Jejich obyvatelům v tomto případě nepomohl ani připravený set-top-box. V některých částech města vyzkoušeli místní přeladit na sousední analogové vysílače a převaděče. Enormní nárůst zájmu o své služby zaznamenali zdejší servisní technici, montéři a prodejci satelitů a set-top-boxů.
Rychlé spuštění veřejnoprávního multiplexu z Krašova způsobilo i předem neočekávané komplikace divákům na Karlovarsku. „Zkušenosti z průběhu prvního týdne po spuštění přinesly poznatky o rušení analogového pozemního vysílání ČT1 z městského převaděče Karlovy Vary – Tři kříže. S problémy se potýkají zejména diváci v některých okrajových částech Karlových Varů,“ přiznal mluvčí ČT Ladislav Šticha. Česká televize operativně zařídila přeladění z kolizního 34. kanálu na kanál 32, ke kterému došlo v úterý 5.srpna. Mnozí neinformovaní obyvatelé Karlových Var tak po zapnutí svých televizorů shlédli na pozici ČT1 jen zrnění. „Většiny obyvatel Karlovarského kraje se přeladění analogového pozemního vysílání ČT1 z vysílače Karlovy Vary – Tři kříže netýká, neboť přijímají Jedničku buď z Klínovce (38. televizní kanál), nebo z některého z řady dalších místních dokrývačů – lokálních vysílačů malého výkonu,“ doplnil Šticha.
Nejen zájemci o analogový signál hlásí v posledních dnech problémy. Obyvatelé severních plzeňských sídlišť ( Lochotín, Bolevec a Košutka) i některých lokalit v centru města nemohou naladit digitální signál z Krašova přes pokojové antény do svých set-top-boxů. Důvodem je blízký vrch Krkavec, který při příjmu stíní. Naopak žádné větší problémy nepřináší ladění multiplexu firmy Czech Digital Group, který vysílá na 52.kanálu z městského vysílače Košutka a Plzeňanům v digitální formě přináší TV Prima, Z1, Óčko, Public TV a Radio Proglas.