Jen pár dní po zveřejnění výsledků českého Radio Projektu, byly publikovány i čísla společnosti RAJAR o poslechovosti na britských ostrovech. Jedná se o první výsledky podle nové metodologie, která mimo jiné zkoumá i technologickou platformu využívanou pro poslech.
Ve srovnání s prvním čtvrtletím letošního roku vzrostl týdenní zásah britských rádií ve druhém čtvrtletí o necelých 600.000 na 45,6 milionů posluchačů. To představuje 91% populace starší 15 let na britských ostrovech. Soukromá rádia poslouchá přes 32 mil. lidí a jejich tržní podíl činí 43,5% (v prvním čtvrtletí to bylo 42,1%). BBC ladí 33,2 mil. posluchačů, jeho share se snížil z 56% na 54,3%.
Digitální technologie (DAB, digitální televizi, internet) nyní pro poslech rádia využívá 6,09 mil. Britů, což představuje více než čtvrtinu obyvatel ostrovů (26,2%). Ještě ve 2. čtvrtletí 2003 to bylo je 905 tis. lidí. Posluchači strávili při poslechu digitálního rádia 136 mil. hodin. To je 12,8% celkového času stráveného posluchači při poslechu rádia.
Ian Dickens, výkonný ředitel Digital Radio Development Bureau, se v deníku Telegraph snaží najít odpověď na otázku co stojí za takovým rozmachem digitálního rádia. Především starší lidé podle něj zjistili, že „využívání digitálního rádia je mnohem jednodušší než poslech tradičního rozhlasu, protože si nemusí pamatovat frekvence svých oblíbených stanic.“ Mladí lidé ve věku 15-24 zase na počátku digitalizace nemohli přijít na chuť digitálním replikám starých dřevěných přístrojů, ale v dnešní době si už v mnohem větší míře pořizují moderní digitální zařízení.
Zajímavá je i statistika o poslechu rádia prostřednictvím mobilního telefonu. Počet lidí využívajících mobil pro poslech rádia vzrostl meziročně o 27% a tvoří již 8,9% populace. Ve věkové kategorii 15-24 let představují posluchači rádia přes mobil dokonce 27,4%.
Významně se rovněž zvýšil počet lidí využívajících své mp3 přehrávače pro podcasting – v Británii jich bylo ve 2. čtvrtletí 2,7 mil., tedy o 40% více než ve stejném období loni.