Televize Šlágr se v některých platformách špatně zobrazuje zejména na starších přijímačích s poměrem stran 4:3. Cílová skupina této televize může vlastnit právě tyto přijímače místo nejnovějších typů. Terestrické vysílání je v pořádku.
Na problém upozorňují diváci v diskusních fórech. Dost výrazně se problémy s poměrem stran projevují i ve vysílání slovenského Music Boxu, který s televizí Šlágr úzce spolupracuje od začátku letních prázdnin. Music Box přebírá většinu programu Šlágru v průběhu dne. Obě strany ale osud nevyřešily problémy s obrazem.
Všechny pořady televize Šlágr ve vysílání Music Boxu jsou v nesprávném poměru stran. Ukazuje se však, že to není jen problém těchto dvou televizí.
Pokud sledujete televizi Šlágr v platformě Skylink na starších přijímačích s poměrem 4:3, můžete rovněž narazit na problém. „U těchto přijímačů se nezobrazuje správně logo televize, vidět z něj pouze písmena „lágr“. Ve spodní liště není vidět první písmena v názvu hrané písničky a jméno interpreta,“ píšou čtenáři i v diskusním fóru na serveru RadioTV.cz. Tento problém podle nich trvá více než rok.
V terestrickém vysílání se program Šlágr TV zobrazuje v pořádku a to je zřejmě pro provozovatele nejdůležitější. Značná část cílové skupiny této televize, kterou tvoří především starší diváci, má k dispozici televizní přijímače s poměrem stran 4:3. Televize Šlágr by však tento problém neměla podceňovat ani v jiných platformách. Svou oblíbenost si totiž nezískala jen v terestrické platformě, ale zprvu hlavně díky přítomnosti ve vysílání kabelové a satelitní televize STiL. Z toho lze usuzovat, že i když velká část diváků stále sleduje televizi na starších přijímačích s poměrem stran 4:3, tak její signál nemusí přijímat jen terestricky.
Je potřeba rozlišovat dva problémy. Špatný poměr stran a špatně navrženou grafiku. Špatným poměrem stran český Šlágr netrpí, to je problém jeho přejatého vysílání ve slovenském MusicBoxu, kde alespoň při příjmu v české UPC chybí správně nastavený příznak.
Ovšem grafiku Šlágru navrhoval někdo bez znalosti TV. Grafika tak nepočítá s overscanem, který používají i moderní TV pro SD vysílání a v o dost větší míře analogové TV. Správný návrh TV grafiky počítá s ochrannými zónami, kam se proto důležité grafické prvky neumisťují. To u Šlágru chybí, logo je posunuto příliš k levému kraji a titulky ve spodní liště přetékají z obou stran (občas přetékají dokonce i na nové 16:9 TV). Upravit polohu loga je otázka chvilky, upravit titulkovou lištu bude složitější.
Problém není specifický pro DVB-S (Skylink), stejný obraz je v DVB-T i DVB-C! Jen se ta chyba v návrhu výrazněji projevuje na analogových CRT TV, které obraz víc „roztahují“ (větší overscan), případně ho posunují do strany.
Ale potom mi vysvetli, prečo keď prijímam zo satelitu Astra niektoré ostatné stanice a prepnem ich na satelitnom prijímači zo 16:9 na 4:3 tak na obrazovke analógového televízora so zobrazovačom 4:3 sú všetky logá správne a nič nie je useknuté… v čom je teda problém? Prečo neposunú napr v Šlágr a Óčku tie logá viac doprava, viac do stredu, veď nedávno bol článok na digizone tuším, že analógové televízory v Česku využíva ešte cca 54 % divákov…
No vždyť to píšu, že mají to logo moc vlevo. Prostě to někdo navrhoval na PC a jako to vypadá na TV se už pak ani nepodíval.