Nova s Markízou i nadále tlačí na Skylink formou předběžných opatření

Televizní skupiny Nova a Markíza se i nadále aktivně snaží zamezit Skylinku v poskytování svých programů na území druhého státu. Další předběžné opatření získaly od soudu v Bratislavě. Obě strany čeká ještě dlouhá právní bitva.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Stejně jako v případě Městského soudu v Praze rozhodl Okresní soud v Bratislavě, že je společnost M7 Group povinna zablokovat přístup k televizním programům TV Nova u dekódovacích karet umožňujících uživatelům přístup k obsahovým službám platformy Skylink na Slovensku. M7 Group současně nesmí na Slovensku nabízet a prodávat dekódovací karty umožňující přístup k volně šířeným stanicím skupiny TV Nova. To samé se týká i programů skupiny Markíza.

Skylink už pozastavil možnost aktivace slovenských programů na české přístupové kartě i českých na Slovensku. Dlouhodobě ale upozorňuje, že nemá možnost zakázat svým klientům, aby si koupili druhou dekódovací kartu na území jiného státu. Ve věci přístupu k programům z druhé země rovněž tvrdí, že zákony ani smlouvy neporušuje.

Předběžné opatření neznamená, že by soud dal televizím Nova a Prima definitivně zapravdu. Je to jen začátek dlouhého sporu, který televize svedou s provozovatelem Skylinku.

Šéf platformy Skylink Jaromír Glisník minulý týden v rozhovoru pro web Digizone.cz uvedl, že zájem o aktivaci programů z druhého státu byl relativně malý. „V Česku se jedná o stovky zákazníků, na Slovensku o přibližně dva tisíce,“ upřesnil Glisník.

Ve stejném rozhovoru ale poukázal na klíčový problém, který souvisí s pirátským příjmem těchto stanic. Pokud je divákovi neumožníte získat legální cestou, poohlédne se po jiném, alternativním řešení, které poškodí jak televize, tak operátory.

My jsme tuto možnost zprovoznili proto, že jsme hlavně na slovenském trhu vnímali poptávku po českých kanálech. A když je diváci nemohou přijímat legálně, poohlédnou se po nelegálním řešení. Vnímáme to jako velký problém a vysílatelé o něm samozřejmě vědí. Považoval bych za mnohem prospěšnější, kdyby se vysílatelé začali zabývat ilegálními televizními službami a neatakovali legální operátory, pokud přijdou s iniciativou, jak pirátský televizní příjem omezit,“ dodal Jaromír Glisník.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .