Herečtí manželé Roman a Petra Vojtkovi, horolezec Radoslav Groh a malíř František Skála se představí v premiérovém dílu Show Jana Krause ve středu 23. června ve 21.35 na Primě.
Zdroj: Instagram Romana Vojtka
Roman a Petra Vojtkovi – herci a manželé. Oba umějí zpívat, tančit i hrát, tudíž se nejpřirozeněji cítí na muzikálových jevištích. Ostatně tam se před lety i seznámili. To, že v jejich profesi nastala delší vynucená pauza a divadla museli dočasně opustit, jim příliš nevadilo. Petra se totiž v listopadu stala maminkou syna Nathaniela. „Nechci provokovat, ale byl to jeden z nejšťastnějších roků v mém životě. Začátkem března loňského roku jsem se dozvěděl, že moje žena Petra je těhotná, a hned byl tvrdý lockdown a my jsme zůstali doma. Udělali jsme si vyvýšené záhony, zasadili zeleninu, starali se o ni, starali se o sebe, starali se o další dvě děti, které mám z bývalého manželství ve střídavé péči – byl to nádherný rok. Na podzim se nám narodil Nathaniel, máme kde bydlet, co jíst, jsme zdraví, takže dobrý,“ hodnotí uplynulý rok „jiného života“ Roman.
Radoslav Groh – přední český horolezec, který nedávno uvízl v Himálaji. Radoslav zažil s kolegou Markem Holečkem při sestupu z himálajské hory Baruntse extrémně náročnou situaci. Pod vrcholem hory byli uvězněni ve sněhové bouři téměř čtyři dny ve stanu 1 x 2 metry s 50 gramy sušeného masa na den pro oba. Na 7129 metrů vysoký vrchol Baruntse, ležící v centrálním Himálaji nedaleko Mount Everestu, vylezli alpským stylem bez šerpů a umělého kyslíku. „Stejně jako v Krkonoších, tak i v Himálaji každá vánice jednou poleví. Počasí se po několika dnech vylepšilo natolik, že jsme dokázali z hory sestoupit,“ líčil přímo z Nepálu rodák z Vrchlabí. Cestu zpět do Česka horolezcům navíc dost zkomplikovala pandemie covidu, kterou jsou v současnosti Nepál a Indie značně zasaženy. Naštěstí vše dobře dopadlo, a tak se Radoslav o extrémní zážitky může podělit s diváky SJK.
František Skála – malíř, na jehož výstavy se stojí fronty. Nejinak je tomu v případě té aktuální, která do konce srpna probíhá v Domě U Kamenného zvonu a na níž umělec představuje své knižní ilustrace. Ovšem výtvarná tvorba není jediným uměleckým oborem, jemuž se František věnuje – v uších fanoušků se snaží rehabilitovat žánr dechovky. Autorské písně, které během let nashromáždil, nyní vydává na dvou CD. Jedno se jmenuje Debut, druhé pojmenoval Pojď se mnou děvče mé a spolupracoval na něm se souborem Provodovjané. „Dechovkové album je zaměřené na cílovou skupinu, která ještě neexistuje. Myslím, že posluchače si najde rychle. Dechovkou s unylými texty nás krmili za totáče, když se k ní ale dají správné texty, dochází k surrealistickému třesku, který ten žánr může refreshovat,“ slibuje František, který do SJK dorazí v doprovodu osmnáctičlenného tělesa, aby vás společně přesvědčili právě o tom, že poslouchat dechovku určitě neznamená patřit do starého železa.