Dnes zakončíme naše putování po maďarských médiích. Nejprve se podíváme na stanici Duna TV, která je zaměřená na maďarské menšiny roztroušené po světě. Pak si připomenem historii televize v této zemi a nakonec si přiblížíme nabídku, kterou má divák v zemi čabajek a Balatonu.
Podobně jako vysílá do zahraničí Radio Budapest, má Maďarsko i svoji televizi, která vysílá do světa. Není jako rozhlas určena primárně cizincům zajímajícím se o Maďarsko ale spíš Maďarům, kteří žijí v zahraničí. Proto je i program televize Duna TV vysílán v maďarštině, i když ta není jediným jazykem, který se tady objevuje. Některé pořady jsou v jiných jazycích některé alespoň titulkované.
Duna je maďarsky Dunaj. Televize vysílá z Budapešti, má ale i řadu regionálních studií, které jsou roztroušené v místech, kde žijí maďarská menšiny. Jedno studio je proto v Bratislavě, další v Užhorodě na Ukrajině, jedno najdeme v srbské Subotici, další v městech Cluj-Napoca, Odorheiu Secuisec a Târgu-Mureş v Rumunsku a na dalších místech.
Myšlenka začít vysílat na satelitu pro Maďary žijící v zahraničí se zrodila na setkání krajanů v létě 1992 v Budapešti. Nadace, která má na starosti správu televize, vznikla rezolucí vlády číslo 1057 7. října 1992. Záhy začalo i pravidelné vysílání. Vysílání z družice Eutelsat dostali diváci jako vánoční dárek 24. prosince 1992. V dubnu 1994 se televize stěhovala a mediálním zákonem z 21. prosince 1995 se Duna TV stala kanálem veřejné služby.
Televize vysílá jednak přes satelit a pak také přes internet. Stanici je možno zachytit i v USA nebo Austrálii a na Novém Zélandě. Program je sice šířen bezplatně, k jeho přijímaní ale diváci potřebují smart kartu. Signál se šíří analogovým i digitálním satelitem. Televize je financována ze státního rozpočtu stejně jako veřejnoprávní televize, která dříve čerpala finance z koncesionářských poplatků. Sociální demokraté je v roce 2006 zrušili a začali televizi platit ze státního rozpočtu.
Vedení televize se často vydává do míst osídlených menšinami, setkává se s nimi a dostává tak zpětnou vazbu. Tu přijímá i od studentů a dalších organizovaných skupin zájemců, kteří se vydávají na návštěvu budapešťského sídla Duny. Návštěvníci si také můžou odnést videokazety s pořady Duny. Ty jsou nabízeny především vzdělávacím institucím.
Od 18. dubna 2006 existuje i televizní stanice Duna II Autonómia. Ta přináší talk-shows a dokumenty a orientuje se především na menšiny žijící v Evropě. V Budapešti je signál šířen přes DVB-T, do světa pak přes web a družici Hot Bird. Provoz této stanice je financován z evropských peněz.
Jako první vzniklo v Maďarsku samozřejmě vysílání pro domácí diváky. Vysílat se začalo 1. května 1957. Už o dva roky později mělo televizi 50 000 diváků. O vysílání se tehdy staralo MRTV, což byla instituce, která v sobě zahrnovala televizi i rozhlas. 12. května 1964 se televize a rozhlas ministerským nařízením rozdělily. Aby maďarské rodiny netrávily čas jen koukáním na televizi, byl v pondělí, podobně jako v restauracích nebo na zámcích, zavírací den. Televize prostě nevysílala.
V současnosti provozuje MTV (Magyar Televízió) dvě stanice. První program, který se obsahem podobá ČT1 či STV1 se jmenuje m1, původní název MTV1. MTV2 je původní název pro m2, které je zaměřeno na náročnějšího diváka. O maďarské televizi se hodně hovořilo loni v září v souvislosti s vládní krizí způsobenou premiérem Ferencem Gyurcsánym, kdy demonstranti obsadili sídlo televize.
Z komerčních televizí vysílá v Maďarsku například RTL Klub, který dosahuje vyšší sledovanosti než veřejnoprávní televize. Diváci tu můžou sledovat například seriál Kobra 11 z produkce domácí německé RTL. Od roku 2003 vysílá zpravodajská televize HírTV. Stejně jako v ČR i v Maďarsku působí švédská skupina MTG. Ta provozuje stanici Viasat 3, která se původně jmenovala Alfa TV. Viasat 3 mj. uváděl reality show Bar a přináší zápasy UEFA.
Poněkud zvláštní statut má stanice Magyar ATV. Ta vysílá nepřetržitě už od roku 1989. Jedná se o smíšenou stanici, která je částečně komerční a částečně soukromá. Vysílá přes satelit, obsažena je v nabídce kabelových televizí i v zahraničí a v okruhu dvaceti kilometrů kolem Budapešti se šíří její signál mikrovlnami. Zájem o jeho sledování má řada diváků ze zahraničí, často ti, kteří žijí mimo Evropskou unii. Například v Izraeli.
Maďarští diváci samozřejmě sledují i jiné televize. Díky satelitu a kabelu mají přístup k (i maďarsky dabovaným) kanálům jako Animal Planet, Cinemax, Discovery Channel, HBO, HBO2, Jetix, Hallmark, Viasat History, Viasat Explorer, Zone Romantica a další.