Vladimír Železný si stěžoval na politizaci své kauzy šéfovi ODS Václavu Klausovi. Ten prohlásil, že případ Železný je třídní odvetou. Nabízí se otázka: Kdo ten případ vlastně politizuje?
Vladimír Železný se sešel s Václavem Klausem. Na vlastní žádost, kvůli údajné kriminalizaci vlastní osoby. Důvodem je zadržení šéfa TV Nova, ke kterému došlo v uplynulém týdnu. Výsledek? Společné prohlášení o obavách, že svoboda podnikání v České republice je ohrožena. V podobném duchu se nesl také Klausův projev na nedávném kongresu ODS, kde jej delegáti opět potvrdili ve funkci předsedy strany.
Nabízí se otázka, proč šel Železný zrovna za Klausem? Proč si nestěžoval předsedovi vlády, senátu, nebo přímo prezidentovi? Proč si ve chvíli, kdy má pochybnosti o postupu vyšetřovatele, nestěžoval ministrovi spravedlnosti nebo vnitra? Místo toho zamířil do Poslanecké sněmovny, aby jejího šéfa upozornil na možné politické pozadí svého stíhání.
O politických tlacích v kauze Železný hovořila ODS už v pátek. Místopředseda Petr Nečas vyzval republikového šéfa vyšetřovatelů Miroslava Antla, aby upřesnil svůj výrok o „politických tlacích“ na vyšetřovatele Vladimíra Machalu, který zazněl v rozhovoru pro MF Dnes. Antl však o žádných politických tlacích nehovořil, zmínil se pouze o „určitých tlacích“, které nechtěl specifikovat.
ODS by se samozřejmě hodilo prokázat, že za současným postupem vyšetřovatelů stojí něco jiného, než pouhá snaha případ v brzké době uzavřít. Václav Klaus to naznačil v rozhovoru pro Lidové noviny, když řekl, že sociální demokracie hystericky hledá nějaký úspěch pro svou akci Čisté ruce. Zatímco na straně ČSSD se však dosud žádný politický tlak na vyšetřovatele prokázat nepodařilo, úzký vztah ODS a TV Nova je Klausovou schůzkou se Železným potvrzen definitivně.