V uplynulých dnech a týdnech potvrdila zpravodajská stanice ČT24, že je premiantem mezi čtveřicí tuzemských veřejnoprávních stanic. Daří se jí z profesionálního hlediska a úspěch zaznamenává i u diváků. V týdnu od 6. do 12. dubna získala historicky rekordní podíl na sledovanosti 4,03 procenta, což je obecně pro zpravodajský kanál snové číslo. Je nutné dodat, že se ve zmíněný týden sešly tři zásadní události, které k televizorům přikovaly na delší čas i diváky, kteří běžně televizním zprávám věnují méně času.
Podpis odzbrojovací smlouvy v Praze, intronizace nového pražského arcibiskupa a letecká katastrofa polského vládního letounu u Smolenska udělal ze čtyřiadvacítky hlavní informační zdroj pro velkou část Čechů. Tři zásadní události natěsnané do tří po sobě jdoucích dnů navíc prověřily schopnost zpravodajského týmu z Kavčích hor se s takto nastavenou náročnou situací vypořádat. Obstáli na výbornou. Na summit Obama – Medvěděv a nástup arcibiskupa měli čas se připravit, letecké neštěstí pak prověřilo pohotovost a schopnost rychlé reakce na nenadálé dění. V porovnání s jinými zpravodajskými stanicemi v zahraničí nezaostali, ba naopak mimořádné kontinuální vysílání zařadili dříve než mnohé ostatní (například než německá N24 či slovenská TA3).
Na svoji novinářskou redakci je náležitě pyšné i vedení České televize. Na profesionální úspěchy v exponovaném období upozornil tiskovou zprávou mluvčí stanice Ladislav Šticha. V ní zmínil i velký zájem, který práce redaktorů ČT vzbudila u diváků: „Mimořádné vysílání související s leteckou katastrofou ve Smolensku sledovalo v sobotu kontinuálně alespoň tři minuty 1 360 tisíc diváků,“ vyčíslil Šticha. Pro samotné novináře v ČT měla tragédie i osobní podtón, neboť na palubě stroje měl podle původních plánů sedět i varšavský zpravodaj Miroslav Karas, který díky svým výborným osobním vztahům v nejvyšších patrech polského politického života dostal nabídku využít tohoto speciálu. Naštěstí se na místo pietních aktů v Katyni vydal již o několik dní dříve, aby diváky seznámil i s předchozími vzpomínkovými akcemi.
Uznání patří i pohotovým moderátorům, editorům a dalším spolupracovníkům, kteří na obrazovky dostávají obrázky a slova, které z exponovaných míst na celém světě přinášejí reportéři České televize. Vzpomeňme, že nedávno Michal Kubal byl prvním českým a jedním z prvních zahraničních novinářů vůbec, který informoval přímo z místa děsivého zemetřesení na Haiti, dobrodruh Tomáš Etzler se zase nebál natáčet v epicentru krvavých nepokojů v Thajsku. Kdyby za nic jiného, tak za výsledky práce svého zpravodajství v posledních týdnech si ČT zaslouží jedničku.