Změny ve zpravodajství TV Nova zřejmě nejsou u konce

V polovině října představila TV Nova zbrusu novou – dle jejich vyjádření absolutně převratnou a mnohými nej opředenou – vizuální podobu dlouhodobě nejsledovanějšího pořadu v Česku, Televizních novin. Zároveň byla odejita Pavla Charvátová a jejího bývalého kolegu Pavla Dumbrovského společně s novou společnicí Renátou Tzadernovou degradovalo vedení na moderování podřadných Odpoledních televizních novin. A jak se zdá, není všem změnám konec.

Dalšími, kterým začíná být na TV Nova poněkud horko jsou sportovní moderátoři Václav Tittelbach, Pavel Poulíček a Jana Adamcová. V nejhorší pozici se ocitl Václav Tittelbach – ten by měl přijít „na odstřel“ jako první. Nahradit by jej mohla například Barbora Kozáková, která svou účast na konkurzu potvrdila. Šestadvacetiletá Kozáková je bývalou kolegyní Renáty Czadernové, když společně pracovali v již zrušeném pořadu Extra, jenž vysílala TV Prima.


Václav Tittelbach se pod logem TV Nova objevuje – stejně jako Pavel Poulíček – od února roku 1994, kdy začala TV Nova vysílat. Tittelbachův a Poulíčkův vstup na obrazovky se stal již legendou, v níž se praví, že na konkurz na sportovního redaktora dorazili pouze oni dva, a proto byli oba přijati.


Na ČT se Jaromír Bosák proslavil vtipnými bonmoty, které „přihazuje k lepšímu“ při komentování fotbalových utkání. Dvojice nováckých sporťáků vybudovala svou nesmrtelnost z opačného konce – totiž svým neumětelstvím. Nejslavnější omyl měl na svědomí Pavel Poulíček, který si při komentování prvního zápasu 1. fotbalové ligy, jenž TV Nova vysílala popletl barvy dresů Sparty a Brna a spokojeně odkomentoval zápas, aniž by svoji chybu zaregistroval. Pavel Poulíček se však postupně zlepšoval, až dostal od TV Nova důvěru a bylo mu svěřeno moderování odpolední zábavné soutěže Kolotoč. To Václav Tittlebach postupoval při rytí originality své osobnosti do paměti televizních diváků jinak. Ve své práci nezpůsobil žádné takové pochybení, jako jeho kolega, ale proti jeho způsobu komentování, kdy plácal jedno přes druhé, blekotal nesmysly, načal myšlenku, aniž by ji dokončil, atp. se zvedla mezi fotbalovými fanoušky obří vlna nevole.


Vedení televize se však za Tittelbacha postavilo a podrželo ho. Obrat nastal, když si veřejnost uvědomila, že boj je marný a začala si Tittelbachovy omyly a nesmyslné věty užívat. Na internetu se začaly hromadit jeho perly, vznikat jeho fankluby a celostátní deníky začaly otiskovat Tittelbachovy výroky na svých stránkách. Pro osvěžení uvádím jen zlomek z páně Tittelbachovy kreativní práce: „Lokvenc dal dva góly v Makedonii, jeden Finsku a teď Andoře: Takže tři zápasy – tři góly.“, „Jarošík má právě na Slovince velmi dobré vzpomínky. Hrál totiž proti nim v Ostravě, kde naši prohráli 0:1.“, nebo „Tak tohle byl vynikající balón. Ale příliš dlouhý.“ V té chvíli si vedení TV Nova uvědomilo, že je celé sportovní veřejnosti v podstatě pro smích, Václava Tittelbacha stáhla do studia Sportovních novin a na komentování sportovních přenosů začala spolupracovat se stanicí Galaxie sport.


Možné změny v personálním obsazení se netýkají jen sportovní redakce. Křeslo se povážlivě houpe i pod Pavlem Dumbrovským. Tomu nejprve odebrali Pavlu Charvátovou a přidělili novou kolegyni – Renátu Czadernovou. Zároveň tuto dvojici přesunuli do mnohem méně prestižních Odpoledních televizních novin. Podle některých informací je šéfům TV Nova trnem v oku veliký věkový rozdíl mezi dvaadvacetiletou Tzadernovou a veteránem Dumbrovským, jemuž je 49 let. „TV Nova zkouší tři mladé muže a jeden z nich by měl Pavla Dumbrovského v dohledné době nahradit.“ Tuto informaci přinesl deník Aha!, jenž ji získal od svého zdroje z TV Nova. Podle stejného zdroje by se měl Pavel Dumbrovský vrátit na pozici stálého parlamentního zpravodaje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .