Stanice O vysílá již ve všech sítích velkých kabelových operátorů

radiotv222První česká hudební televize Stanice O, která oficiálně zahájila svou činnost 1. října 2002, se v krátké době dostává k téměř třem milionům diváků.

Stanice O je první televizní hudební stanicí, která klade důraz na českou a slovenskou populární hudbu. Proud hudebních klipů je střídán vstupy moderátorů „Snažíme se tak vyjít vstříc přáním našich diváků. Specializované večerní programy zahrnují hudbu různých hudebních žánrů z oblasti nejen  současné hudební scény.“ upřesňuje Jiří Němeček, ředitel Stanice O.

Těžiště denního programu leží v české a slovenské hudební produkci. Díky naší televizi budou mít diváci aktuální přehled o tuzemské hudební scéně, žánrech a životě známých a zajímavých osobností. Mezi prvními hosty našich pořadů byli např. Marek Eben, Pavel Anděl, Karel Svoboda, Dara Rolins, Petr Janda, členové kapel Support Lesbiens, Ecstasy of St. Tereza, Monkey Bussines, Kryštof, Ready Kirken či Tata Bojs.

„Naše vysílání je určeno mladým lidem ve věku 15 až 30 let. Chceme jim nabídnout větší množství interakce a možnost ovlivnění obsahu vysílání než je v našich podmínkách zvykem. Spustili jsme již internetové stránky, kde mohou diváci hlasovat v naší hitparádě, psát své dotazy a dozvědět se více o našich pořadech a vysílacím schématu,“ uvádí Jiří Němeček.

Vysílání Stanice O mohou ode dneška sledovat abonenti všech největších kabelových operátorů. Jedná se především o kabelové sítě UPC, Intercable a TES Media a dále desítky dalších, menších sítí. Vysílání Stanice O mohou současně sledovat i abonenti služby UPC Direct vysílající prostřednictvím satelitu Astra a dále majitelé satelitních přijímačů zaměřených na družici Eurobird. Program Stanice O je současně šířen i pomocí digitálního pozemního vysílání (DVB-T) provozovaného Českými Radiokomunikacemi na území Prahy a středních Čech a pozemním vysílačem v Jablonci.

Stanice O je dneškem dostupná více než dvěma a půl milionům diváků v České republice a několika stům tisíců diváků na Slovensku.

„Stanice O je program, na který řada předplatitelů naší kabelové a digitální satelitní služby netrpělivě čekala“, řekl u této příležitosti ředitel společnosti UPC Václav Bartoň a dodal: „jsem rád, že mohu jejich přání splnit. Zařazení tohoto výjimečného českého hudebního kanálu do naší nabídky znovu potvrzuje, že jedinou cestou, jak můžeme uspokojit stále náročnějšího českého diváka a jeho poptávku po specializovaných programech, je průběžný rozvoj kabelového a digitálního satelitního vysílání s orientací zejména na domácí, či domácímu prostředí přizpůsobenou zahraniční produkci“.

Praha, 11. listopadu 2002

Pro další informace, prosím, kontaktujte:
Produkce Stanice O, (sl. Iva Blechová, Lenka Tesařová)
Vrchlického 29, Praha 5
tel. 777182255
e-mail: staniceo@staniceo.cz

Stanice O – 24 hodin hudby, na kterou se dá dívat

Stanici O definujeme jako český a slovenský hudební klub, který se zaměřuje zejména na mladé diváky ve věku od 15 do 30 let. V hlavním programu klademe důraz na českou a slovenskou populární hudbu. Vedle toho nabízí hudebním fanouškům mimořádně široké spektrum pořadů specializovaných na různé hudební žánry a periody. Program z víc než devadesáti procent tvoří hudební klipy. Premiéry všech pořadů uváděné našimi nemoderátory jsou vysílány naživo.

Krátké anotace jednotlivých pořadů

Živá odpoledne

Hitparáda O: hitparáda diváků Stanice O; hlasujte jednou týdně na www.staniceo.cz pro svou oblíbený klip.

Hitparáda IFPI: žebříček nejhranějších skladeb v ČR.

Fenomény: nejrůznější hudební hnutí, trendy a jevy, kterých je možné si v naší populární hudbě všimnout a které vás nepochybně budou zajímat.

O odpoledne: odpoledne spoluvytvářené diváky hudebně i jinak.

Baráž: B jako B-liga, B jako B-rak. Písně z chvostů. Původní hitBaráda.
Návštěvní hodinka a kulturní servis: aktuální podvečerní informace z kulturního dění.

Večerní specializované pořady

Trepanace: oceán ostrých kytarových zvuků v nejrůznějších mutacích.

Oldies: uslyšíte nejen spoustu skvělé starší muziky, ale taky se dozvíte, co dělají její autoři dnes.

Frisbee: elektronická muzika, do které se vejde spousta živých nástrojů a ještě živějších zpěváků. Experimentálnější oblast taneční scény.

Disco Display: to nejdůležitější z taneční hudby, zásadní klipy největších hvězd, rozhovory s osobnostmi taneční scény, aktuální informace.

Feedback: kytary, kytary, kytary – hity i náročnější kousky utopené na zajímavých albech, hosté a novinky, které vás zajímají.

Pátý element: nekompromisní a stále se měnící hudební styly hip-hop a rap v pořadu, který nejen vysvětluje.

Flashback: klasika mezi taneční hudbou. Klipy staré pět a více let, které hýbaly nohama nadšencům téhle scény a někomu zase hnuly žlučí.

Madhouse: řada kultovních metalových klipů, které byste jinde hledali opravdu, ale opravdu marně.

Migréna: hudební sedativum pro všechny, které bolí hlava z komerčního braku. Světová i domácí převážně kytarová alternativní scéna.

Babylon: vše z hudby, co se jinam nevešlo. Od blues a jazzu až po babylonské fúze, dnes známé spíš jako world music.

Babillon: popík.

Koncerty: záznamy a reportáže z toho nejlepšího, co nabízí domácí i zahraniční scéna.

Nemoderované bloky

Downtempo: pásmo videoklipů, které – pomalu, klidně, bez moderátora – proplouvá vaším pokojem, dokud neusnete …

Party Mix: DJské mixy, které vás přiblížují atmosféře party, ovšem v pohodlí vašeho domova.

Rock Therapy: akutní léčba nedostatku rockové muziky v krevním oběhu s diagnózou Hard, Art, Southern, Grunge, Blues, Street, Roll, Glam, Soft, Progressive, Adult.

Ranní, dopolední a večerní proud klipů: v denních blocích „muzika proudí ale neprudí“ Klipy přizpůsobené denní době.

Noční blok: ze všech barev hudebního spektra. Klipy s noční atmosférou, ale i takové, které by třeba po ránu většinu lidí vyděsily.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .