Změna při hlasování v Gladiátorovi

radiotv221Tvůrčí tým připravující interaktivní vědomostní soutěž Gladiátor, která se vysílá každou středu v přímém přenosu na ČT1 ve 20 hodin, se rozhodl vyhovět přání diváků a od středy 20. února připravuje v soutěži velkou změnu. Na detaily jsme se zeptali autora soutěže Aleše Ulma:

V čem je avizovaná velká změna v Gladiátorovi?

Hlasy diváků posílané SMS zprávami od středy 20.2.02 už nebudou záporné, ale budou určeny tomu, kdo je pro diváka nejsympatičtější, nejpohotovější a má nejvíce vědomostí.

Jak se mění možnost diváka zasahovat do vývoje soutěže?

Tato možnost zůstává. Nyní prostě odejde z každého družstva ten, kdo získal v daném kole nejméně hlasů.

Proč jste se k této změně odhodlali?

Děje se tak na přání diváků. Zjistili jsme i průzkumem, že u nás chtějí lidé být spíše „pozitivní“ než „negativní“, že chtějí spíše někomu přát, než někoho vyloučit. Proto jsme se rozhodli, že hlasům diváků ihned vyhovíme a dáme přednost kladnému hlasování.

Někteří diváci mají trochu problémy s identifikací jednotlivých soutěžících. Dalo by se v tomto směru něco udělat? (např.zvětšit jmenovky na pultíku.)

Co nejdříve se na obrazovce objeví další údaje v nové grafické úpravě upřesňující identifikaci soutěžících a informace o průběhu soutěže a diváckém hlasování. Protože je Gladiátor vysílán v přímém přenosu, snažíme se ho vylepšovat týden po týdnu – za pochodu.

Neuvažujete také o soutěži pro diváky?

Připravujeme ceny pro některé z diváků, kteří posílají své hlasy. Přemýšlíme i o soutěži.

Někteří diváci mají pocit, že tempo soutěže je tak velké, že oni u obrazovek nestačí soutěžit „nanečisto“. Dojde k nějaké změně?

Myslíme si, že se tempo už proti prvnímu vydání zpomalilo a srozumitelnost je větší. Je to tím, jak moderátoři už více umějí odhadnout čas, vylepšujeme i znění otázek, aby zbyl i prostor i pro humor a lidský kontakt. Připomeňme si opět, že jsme jako jediná soutěž tohoto typu v přímém přenosu, kde nemůžeme stříhat a opakovat – to, co se na obrazovce odehrává, je živé.

U některých otázek divákům chyběla správná odpověď. Lze to napravit?

Samozřejmě. Stalo se to v prvním díle a byla to otázka nervozity – ve třetím už nechyběla odpověď nikde.

Diváci zaznamenali, že pořadí odpovídajících někdy může ovlivnit divácké hlasování. Z čeho vychází počáteční rozestavení soutěžících?

Deset soutěžících si vylosuje postavení u stolků odpoledne, před zkouškou a vysíláním pořadu.

Ne všem je jasné, zda se ve finále sčítají všechny SMS hlasy nebo se začíná od čistého stolu. Můžete princip sčítání vysvětlit?

Na kontě soutěžících narůstají hlasy, znamenající nyní sympatie, od počátku prvního kola až do finále průběžně, tak, jak je diváci posílají. Budeme se snažit na obrazovce ukazovat i aktuální stav hlasů jednotlivých soutěžích v okamžiku, kdy jsou v obraze a soutěží.

Jaká vládne atmosféra v soutěžních družstvech ? Jak dlouho se soutěžící vlastně znají?

Příjemně nás překvapilo, že mezi soutěžícími vládne před přenosem i po soutěži velmi přátelská atmosféra, bez závisti. Dokonce si někteří domlouvají další setkání. Před vysíláním se většinou neznají, pokud se nesetkali na konkurzu. Snažíme se pro ně vytvořit před přenosem maximálně přátelskou a nestresující atmosféru. Chceme totiž být přátelskou a hlavně zábavnou soutěží.

(převzato z www.czech-tv.cz)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .