Po více než šestihodinovém maratonu se sněmovna odhodlala k hlasování o odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. V něm vládní koalice prokázala svou jednotu a sněmovna nejtěsnější většinou souhlasila, že navrhne premiérovi, aby tzv. velkou mediální Radu odvolal. „To je tak den, dva,“ odpověděl už před hlasováním Vladimír Špidla na otázku, kdy Radu odvolá.
Jednání sněmovny, které mělo na programu jediný bod – odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání – bylo zahájeno ve 14:00. Nejprve poslanci nejtěsnější většinou odsouhlasili program jednání a následně stejným rozdílem neschválili žádost poslance Exnera (KSČM), aby byla dána možnost účastnit se jednání všem členům RRTV. Sněmovna schválila pouze účast jejího předsedy Martina Muchky.
V rozpravě, kterou svým příspěvkem zahájil ministr kultury Pavel Dostál, se vcelku pravidelně střídaly ostré názory pro odvolání (poslanci ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU) s jasně odmítavými stanovisky poslanců ODS a KSČM. Za odvolání Rady obsáhlými referáty bojovali zejména Jaromír Talíř, Táňa Fišerová, Cyril Svoboda, Lubomír Zaorálek, Hana Marvanová, Vlasta Parkanová a několik nových myšlenek do poněkud jednotvárných obžalob vnesl ministr financí Bohuslav Sobotka.
Poslanci vládní koalice Radě kromě viny za prohranou arbitráž vyčítali nečinnost v kauze TV3, pochybení v kauze TV Prima, pokuty České televizi, neprůhledné udělování rozhlasových licencí a naznačovali dokonce korupci, když zmínili rychle se rozrůstající síť rádií GES Holdingu nebo nejasnosti okolo Radia Sázava.
Na straně odpůrců odvolání RRTV se nejvíce činil Ivan Langer, kterému zdatně sekundovali Petr Pleva, Vojtěch Filip, Miroslava Němcová, Miloslav Ransdorf a Kateřina Dostálová. Opozice argumentovala nejčastěji tím, že Česko se ohledně rozhodnutí arbitráže odvolalo ke švédskému soudu a jakékoliv unáhlené označení viníka pozici republiky jen oslabuje.
Po pěti hodinách se ke slovu dostal i předseda RRTV Martin Muchka, který ve čtyřicetiminutovém projevu reagoval na většinu otázek, které na něj poslanci v průběhu rozpravy vyslali. „Rada již dříve opakovaně konstatovala, že v kauze CME postupovala tak, jak jí zákon umožňoval. To bylo opakovaně uvedeno i ve výročních zprávách Rady za léta 1999 až 2001, které tato sněmovna přijala. To, že měla k dispozici Rada pouze slepé náboje, je věcí známou a popsanou již ve výroční zprávě za rok 1996, tedy tehdejší Rady,“ shrnul poustup Rady v kauze CET21xCME Muchka.
Podle předpokladů ani šestihodinová rozprava nepohnula zástupci obou táborů a poté, co sněmovna o jeden hlas zamítla návrh na tajné hlasování, ve veřejném hlasování 90 z 179 poslanců zvedlo ruku pro odvolání RRTV. Proti bylo 89 poslanců.